„Dziecię nam się narodziło”

„Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Pomimo chłodu i śniegu za oknem w naszych domach i sercach panują radość i ciepło. Nawet najgorsze kłótnie i waśnie znikają, a pojawia się pokój. Pragniemy przedstawić wszystkim zebranym program „Dziecię nam się narodziło”. W ciszy nocy Bóg narodził się w ludzkim ciele. Witając Was, zapraszamy do wspólnego śpiewania i kolędowania…”

Tymi słowami zostali przywitani wszyscy, którzy w niedzielę 6 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 zebrali się w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi, by obejrzeć przepiękny program „Dziecię nam się narodziło”. Połączony z Koncertem Noworocznym spektakl przygotowany został przez Scholę Parafialną oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. Prawie 50 młodych artystów przez ponad godzinę zaprezentowało 16 kolęd i pastorałek, przeplatanych scenami biblijnymi o tematyce Bożego Narodzenia. Stroje, śpiew, muzyka, gra świateł i kunszt młodych wykonawców sprawiły, że świątynia stała się amfiteatrem modlitwy i pięknego wspólnego kolędowania.

Na zakończenie słowa podziękowania skierowali do zebranych, a nade wszystko do wykonawców: ks. proboszcz Andrzej Górnik CSMA oraz wiceburmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia Włodzimierz Zaręba i dyrektor szkoły podstawowej w Nowej Słupi Rafał Karcz.

„W Wigilię Bożego Narodzenia gwiazda pokoju drogę nam wskazała. Zapomnijmy o uprzedzeniach, bądźmy gotowi do kochania. Niech ciepło tych jedynych świąt trwa przez cały rok w naszych domach, miejscach pracy i w naszych sercach” – życzyli młodzi Wykonawcy. Niech te życzenia staną się choć w małym procencie treścią naszego życia.

„Podnieś rączkę Boże Dziecię, błogosław nam wszystkim...”

Ks. Stanisław Bożętka