Pierwszy Wielki Odpust Parafialny

30 września 2018 r. uraczył nas pięknym słońcem. Tego dnia odbył się w Młochowie Pierwszy Wielki Odpust Parafialny. To wydarzenie bez precedensu, bogaty program imprezy zgromadził blisko 1000 osób (parafianie i goście z całego kraju).

Obchody odpustowe św. Michała Archanioła rozpoczęły się uroczystą Eucharystią o godz. 12:00. Przewodniczył jej ks. Grzegorz Sprysak, który wygłosił poruszające kazanie. Po mszy wszyscy oddali się beztroskiej zabawie. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla dzieci. Przy udziale pracowników Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, Animator z kanału Pomysłowa Karuzela, Piotr Kowalski dokładał starań, aby na twarzy każdego dziecka pojawił się uśmiech. Mnóstwo konkursów z nagrodami, malowanie buziek i duże bańki to tylko kilka atrakcji części festynowej tego dnia. Młodsze dzieci traciły energię na dmuchańcach, a starsze na torze rowerowym pumptrack. Przez cały dzień pogotowie szkoliło z pierwszej pomocy, a adepci działań przeciwpożarowych mogli zapoznać się ze sprzętem strażackim młochowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki Stowarzyszeniu „Kurtyna” na festynowej scenie pojawiła się Patrycja Malinowska z formacji „Czarno To Widzę” – finalistka programu Must Be The Music oraz grupa teatralna, która wystawiła przedstawienie kabaretowe dla dzieci.

Organizatorzy zadbali również o strefę gastronomiczną – wydawano kiełbaski z grilla i napoje. Parafianie i Panie z młochowskiego Koła Gospodyń przygotowali kilkadziesiąt ciast, którymi częstowali się goście.

Uświetnieniem uroczystości były wieczorne koncerty, które rozpoczęły się tuż po godz. 18:00. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Iwona Janicka wraz ze swoim zespołem i chórkami. Zaśpiewała utwory z debiutanckiej płyty „Dla Bożej Chwały” oraz wszystkim znane utwory z klasyki muzyki chrześcijańskiej. Zaraz po Iwonie wystąpił duet TATO z Nakła nad Notecią. Dwóch młodych mężczyzn zaprezentowało kilka utworów w klimacie elektro-chrześcijańskim. Swoimi utworami wielbią Boga, nazywając go czule Tatą. Zarówno Iwona, jak i chłopaki skutecznie rozruszali publiczność, gdyż mimo mroźnego wieczoru wszyscy doczekali się Gwiazdy: grupy niemaGOtu. Charyzmatyczna wokalistka Ola Maciejewska i kilkunastoosobowy zespół wykonali fantastyczne utwory, które poruszyły publiczność. Koncerty okazały się pięknym wieczorem uwielbienia i zakończyły Apelem Jasnogórskim tuż po godz 21:00.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim zaangażowanym w pomoc przy przygotowaniu uroczystości. I już teraz zapraszają na odpust w przyszłym roku.