Rozśpiewali cały kościół

Zakończyły się XIV Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne w Stalowej Woli. Niezwykły czas mocy i łaski. Dyrygenci rozśpiewali nie tylko uczestników. Śpiewał cały kościół.

„To niesamowite, że prowadzący warsztaty nie tylko pociągnęli nas do muzyki, ale do wiary” – mówi uczestnik spotkania. To wielka prawda. Warsztaty pomagają odkryć Boga, jego miłość i miłosierdzie. Tego wszystkiego doświadczyli nie tylko uczestnicy warsztatów, ale także ci, którzy byli na mszy świętej o godz. 12.00 w stalowowolskiej parafii michalickiej. Mury kościoła zadrżały, kiedy wierni z warsztatowiczami śpiewali: „Narodził się Jezus Chrystus Bóg i Pan”.

„Warsztaty do nie tylko śpiewanie. To doświadczenie obecności Boga żywego, który przychodzi do człowieka. Za każdym razem na takich spotkaniach odkrywam coś nowego, duchowego i pięknego” – wspomina Justyna.

Zwieńczeniem trzech dni „muzycznych rekolekcji” była niedzielna Eucharystia o godz. 12.00, którą odprawił w intencji młodzieży ks. Dariusz Wilk – Przełożony Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Wcześniej konferencję do uczestników wygłosił ks. Rafał Kamiński CSMA, Wikariusz Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Ten ostatni jest mieszkańcem Stalowej Woli. Tutaj się urodził i tu mieszkają do dziś jego rodzice.

Rafał Szwajca CSMA
Foto: Michalina i Bartłomiej Banaczyk