GLOWNA GALERIA KONTAKT E-KARTKI FORUM SKLEP
czwartek 9 września 2010  

Dzień Radości w Górkach


Jak co roku, przy kościele parafialnym Matki Boskiej Szkaplerznej w Górkach, 1 czerwca odbył się Gminny Dzień Radości. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą o godz. 9.00. Przywitanie gości, wszystkich szkół i ich opiekunów, podziękowanie sponsorom trwały długo, ale warto pamiętać i mówić o ludziach o wielkim sercu. Momentem niezapomnianym było wypuszczenie gołębi na "znak pokoju".

Jednak nic nie jest tak interesujące jak część rozrywkowa. Uczniowie dostali od wychowawców paszporty i "słoneczka" z nazwą szkoły i zaczęło się. Niestety, pojawił się... haczyk. Zanim uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji, musieli uzbierać 9 lub 16 punktów w różnych konkursach. Ale nie stanowiło to problemu - po kilku minutach udało się. Droga wolna i wszystkie karuzele, autodromy, konie, zjeżdżalnie, cukierki, słodkie bułki, napoje i prezenty od Interdruku czy Lechpolu były za darmo. Jak wiadomo, największym zainteresowaniem cieszyły się lody (podobno były takie w kształcie rakiety.)

Około godz. 13.00 na placu zabaw zrobiło się znacznie luźniej. Wszystko dlatego, że zawyła syrena z samochodów strażackich - panowie i panie z okolicznych straży pożarnych, jak co roku, pilnowali porządku). I polała się piana (do gaszenia ognia), w której większość uczestników, nawet jeśli nie chciała, wylądowała.

Pogoda nie przeszkodziła w zabawie, tak jak w tamtym roku, chociaż na początku można było spodziewać się deszczu. Wszyscy świetnie się bawili i z pewnością wyczekują następnego Dnia Dziecka w Górkach.












Aleksandra Kisiel , 2010-06-08 21:31:59