Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Nowy Generał Księży Michalitów wybrany!

Nowo wybrany Ojciec Generał urodził się 21 czerwca 1967 roku. Pochodzi z parafii pw. Wszystkich Świętych we Wrocance k/Krosna. Po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości, wstąpił do Niższego Seminarium Duchownego w Miejscu Piastowym. Po zdaniu matury wstąpił do nowicjatu Zgromadzenia św. Michała Archanioła. W roku 1988 rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie.

W 1994 roku ks. Wilk przyjął święcenia kapłańskie. Pracował następnie jako wychowawca w Niższym Seminarium w Miejscu Piastowym, był duszpasterzem w Niemczech i wychowawcą w Domu Dziecka w Prałkowcach. Od 2001 roku pełnił obowiązki dyrektora Katolickiego Gimnazjum i Liceum w Krośnie. Był ekspertem z Listy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Prowadził też audycje w archidiecezjalnym radio „Fara”. Od kilku lat z jego inicjatywy w Krośnie organizowany jest Orszak Trzech Króli.

27 kwietnia br. XXI Kapituła została oficjalnie zakończona Mszą Świętą pod przewodnictwem nowo wybranego Przełożonego Generalnego. Ojcowie Kapitulni bardzo dziękują wszystkim za modlitwę, post i umartwienia na intencje Kapituły.

Rzecznik Kapituły
ks. Piotr Prusakiewicz CSMA