Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Misje Święte w Pewli Ślemieńskiej

Pierwszym pełnym dniem Misji świętych była niedziela, 5 czerwca br. Nauki misyjne podczas Mszy świętych  głosił ks. Krzysztof Stanula. On także poprowadził  wieczorem Różaniec Misyjny, Apel Jasnogórski i Zawierzenie parafii Matce Bożej. Drugi z Ojców Misjonarzy ks. Rafał Szwajca animował śpiew podczas Mszy świętych, przewodniczył Mszy św. popołudniowej, a także wygłosił naukę misyjną dla młodzieży.

W czasie 9 dni Misji świętych miało miejsce 55 spotkań misyjnych, m.in. dla dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Bł. Bronisława Markiewicza i młodzieży gimnazjum, dla chorych i cierpiących, a także dzieci przedszkolnych i matek w stanie błogosławionym.

Najbardziej chyba przejmującym przeżyciem Misji  była wieczorna, ekspiacyjna droga krzyżowa ulicami naszej parafii, która miała miejsce we wtorek, 7 czerwca. Po zakończonej Mszy św. o godzinie 18.00 na schodach parafii stanął misyjny krzyż, podtrzymywany przez kilku mężczyzn. Pod krzyżem zaś stanęli duszpasterze naszej parafii i licznie zgromadzeni wierni. Na rozpoczęcie tej niezwykłej, bo idącej śladami naszego Pana Drogi, ks. proboszcz Stanisław Słowiński przeprosił wiernych, w imieniu swoim i poprzednich duszpasterzy za popełnione grzechy i zgorszenia duchownych wobec parafian i z serca wybaczył przewinienia parafian popełnione względem swoich pasterzy. Podczas Drogi śpiewaliśmy pieśni pasyjne i przepraszaliśmy Boga za grzechy popełnione przez wiernych od czasu poprzednich misji parafialnych, które miały miejsce w 2008 roku.

W sobotę,  11 czerwca podczas Mszy świętych 100 par małżonków odnowiło swoje śluby małżeńskie. Ostatnim dniem Misji była niedziela, 12 czerwca. Tego dnia licznie zgromadzeni wierni, wraz z Ojcami Misjonarzami oraz swymi duszpasterzami dokonali uroczystego wyznania wiary pod Krzyżem Misyjnym.

ks. Krzysztof Pelc

Zdjęcia z Misji świętych można zobaczyć na stronie parafii: http://parafiapewelslemienska.pl/. Tam również znajdują (do odsłuchania w mp3) wybrane homilie.