Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Wylanie łaski na Jasnej Górze

Czuwanie rozpoczęła modlitwa „Anioł Pański” i różaniec prowadzony przez pielgrzymów. Przybycie wiernej kopii figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano do Bazyliku Jasnogórskiej poprzedziło nabożeństwo oczekiwania. Oryginał figury został wykonany przez Andrea Contucciego w 1507 roku. Figura peregrynuje po Polsce już od 3 lat i 3 miesięcy i nawiedziła do tej pory blisko 480 parafii, 300 domów zakonnych. Peregrynacja trwa również w wielu innych miejscach na świecie. Na Jasną Górę św. Michał przybył po raz drugi (wcześniej w lipcu 2015 r. na Europejski Zjazd Egzorcystów). Figurę do wypełnionej przez wiernych Bazyliki wprowadził Przełożony Generalny Księży Michalitów ks. Dariusz Wilk. Po przywitaniu odśpiewano Godzinki ku Jego czci, a następnie w uroczystej procesji przy śpiewie zespołu „Leatare” z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie przeniesiono figurę do kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Centrum celebracji stanowiła uroczysta Msza święta odprawiana przez blisko 30 kapłanów, podczas której homilię wygłosił ks. dr Ryszard Andrzejewski CSMA. O godz. 16.00 pielgrzymi zgromadzili się w Auli o. Augustyna Kordeckiego, gdzie wysłuchano niezwykle ubogacającej konferencji ks. dra Karola Dąbrowskiego CSMA. Jeszcze więcej pielgrzymów przybyło na Nabożeństwo Eucharystyczne z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała i uwolnienie z nałogów. Wszyscy doświadczyli szczególnego wstawiennictwa Czarnej Madonny i św. Michała Archanioła. Duch Święty działał z mocą i wypełniał serca uczestników pokojem i miłością. Kilku kapłanów błogosławiło wiernych Najświętszym Sakramentem. Wielu uczestników pielgrzymki przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania. Przez cały dzień kilkaset osób przyjęło szkaplerz św. Michała Archanioła, a kilku kandydatów z Gdańska, Sopotu, Krynicy i Głogowa złożyło przyrzeczenie rycerskie.

Przedłużeniem uwielbienia był wieczór chwały z zespołem „Leatare”. O godz. 21.00 rozważanie apelowe przy ikonie Matki Bożej Jasnogórskiej i figurze św. Michała Archanioła prowadził Przełożony Generalny ks. Dariusz Wilk. W swym rozważaniu podkreślił znaczenie imienia św. Michała, które oznaczając „Któż Jak Bóg”, jest wyrazem zachwytu nad Stwórcą. Ojciec Generał odwołał się także do niezwykłego zadania, jakie Bóg powierzył św. Michałowi Archaniołowi: jest to nieustanna adoracja Boga, a także walka o zbawienie powierzonych mu dusz. Następnie ks. Dariusz mówił, że zarówno św. Michał jak i Matka Boża nie dopuszczają żadnego kompromisu od zasady „Bóg ponad wszystko”.

Niektórzy z pielgrzymów, odczuwając moc wstawiennictwa św. Michała Archanioła, swoje modlitewne pragnienia przedłużyli na nocne godziny poprzez czuwanie przed wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej.

Księża Michalici i Siostry Michalitki dziękują Ojcom Paulinom za gościnność i troskę, a pielgrzymom za przybycie, ducha wiary, ofiary i modlitwy. Do zobaczenia za rok! Kolejna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w pierwszą sobotę lipca 2017 roku. Czas mocy i łaski trwa!

xpp  

FOTOGALERIA: Stefan Czerniecki