Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Roraty na Bemowie

Na początku Mszy św. głos zabrał ks. proboszcz Kazimierz Joniec, który przywitał Księdza Kardynała. Metropolita w homilii podsumował tegoroczny Adwent i wyjaśnił, na czym polega biblijne, chrześcijańskie oczekiwanie i jak ważne jest to, żebyśmy potrafili czekać. Wyraził wdzięczność i podziw dla parafian i ich duszpasterzy za codzienne, wierne trwanie w roratnim oczekiwaniu. Pod koniec Mszy św. głos zabrał wikariusz generalny naszego zgromadzenia – ks. Rafał Kamiński. Podziękował kard. Nyczowi, proboszczowi oraz parafianom za podtrzymywanie tej pięknej tradycji. Po liturgii dzieci zostały zaproszone na pączki i kakao.
W tym dniu nasza wspólnota zakonna przeżyła jeszcze jedną, ważną uroczystość. Jego Eminencja poświęcił nowe witraże, umieszczone w kaplicy zakonnej. Nie jest ona dostępna dla wiernych, ale można podziwiać ją na załączonych zdjęciach. Witraże przedstawiające Pana Jezusa Miłosiernego, św. Michała Archanioła, św. Jana Pawła II oraz bł. Bronisława Markiewicza, zostały wykonane jeszcze za kadencji poprzedniego przełożonego – ks. Kamińskiego przez Pracownię Witraży Ewy Nikiel-Orpich, z siedzibą w Sosnowcu. Ksiądz Kardynał życzył bemowskim michalitom, by upiększona kaplica pomagała skupieniu w czasie codziennej modlitwy.

W sobotę, w Wigilię, gościliśmy przełożonego generalnego księży michalitów – ks. Dariusza Wilka. W homilii skoncentrował on naszą uwagę na bliskości Chrystusa. Jest On obecny wśród nas i powinniśmy przyjąć Go serdecznie do naszego życia. Pod koniec liturgii młodzi reprezentanci naszej parafii złożyli ojcu generałowi życzenia z okazji niedawno obchodzonych przez niego imienin oraz zbliżających się Świąt. Na koniec liturgii przełożony generalny poprosił wszystkich parafian o modlitwę w intencji pracujących na Bemowie michalitów. Dołączamy się do tej gorącej prośby.