Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Sylwester bez toastu 2016/17

Koniec Roku Miłosierdzia i uroczystości z nim związane – szczególnie uroczystość przyjęcia na nowo Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana – zachęcały do podjęcia czynów miłosierdzia, które będą wyrazem dobrze przeżytego minionego czasu. Dla Stowarzyszenia Powściągliwość i Praca okazją do takich czynów było zorganizowanie mikołajowych podarunków dla ponad 80-ciu dzieci oraz przedświątecznych paczek dla 30 rodzin. Zaangażowanie Stowarzyszenia, w którym znajdują się m.in. osoby wcześniej oczekujące i doświadczające życzliwie podanej im miłosiernej dłoni, skierowane jest do rodzin poranionych przez różne uzależnienia i zniewolenia, przede wszystkim przez nadużywanie alkoholu.

Zorganizowanie Sylwestra bez toastu mieści się w tym szczególnym apostolstwie. Dla ponad 110-ciu osób sylwestrowa zabawa, śpiewanie kolęd, Msza święta o północy i w rodzinnej atmosferze przekazywane życzenia oraz zabawy i tańce do rana – było źródłem pięknej, chrześcijańskiej radości. Gospodarze tej imprezy, Magda i Krzysztof Józefczyk, mogli podczas podsumowania składać Panu Bogu wdzięczność za udaną imprezę, wyrażając jednocześnie uznanie dla zaangażowania członków Stowarzyszenia w przygotowaniu posiłków, sali balowej, zabaw – a wszystko w postawie wielkiej życzliwości do siebie i uczestników Sylwestra.

W prowadzeniu zabaw, tańców i śpiewów wspaniały udział miał zespół Gloria. W radosnej atmosferze spełnionego na Sylwestrze zadania, 2 stycznia członkowie zespołu Gloria, w diecezjalnym Radio Fara przeprowadzili audycję poświęconą tajemnicy darów Ducha Świętego, których skuteczne działanie podczas ŚDM w Krakowie wyraźnie dostrzegali i sami doświadczyli. To niezwykłe duchowe doświadczenie, jak podkreślili podczas audycji, skłania ich do dalszego zaangażowania w podejmowane działania apostolstwa trzeźwości.

Oby Jezus Miłosierny objął swoją łaską ich dobre pragnienia i postanowienia oraz udzielił obfitych łask Stowarzyszeniu działającemu w ramach apostolstwa trzeźwości.

Jan Seremak CSMA