Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Odwiedziła nas Matka…

Od 16 października 2016 roku po wszystkich parafiach archidiecezji mińsko-mohylewskiej (Białoruś) peregrynuje figura Matki Bożej Fatimskiej, którą dwa tygodnie wcześniej poświęcił w Fatimie abp Tadeusz Kondrusiewicz.

Do naszej parafii, czyli parafii św. Michała Archanioła w Gatowo na Białorusi, figura Fatimskiej Pani przybyła w środę 28 grudnia 2016 r., w godzinach wieczornych. Spora rzesza wiernych zebrała się, by powitać swoją Matkę, w tym trójka dzieci ubrana w stroje pastuszków z Fatimy. Duchowym przewodnikiem w tych dniach był dla nas ks. Giennadij Kucharewicz CSMA, proboszcz z Mińska-Łoszycy.

Wierni trwali na modlitwie w czwartek i piątek (29-30 grudnia) od godziny 8.00 do 21.00. Codziennie rano i wieczorem była Msza św., odmawialiśmy wspólnie cztery cząstki różańca, poza tym było indywidualne czuwanie. Od 12.00 do 13.00 na modlitwie zbierały się przez dwa dni dzieci.

W sobotę 31 grudnia, po Mszy św. o godz. 10.30, figura Matki Bożej zatrzymała się na kilka godzin w sąsiedniej parafii Św. Stanisława, męczennika w Karaliszczewiczach (przed rokiem wierni odzyskali dawny kościół, który przez ostatnie dziesiątki lat służył jako klub i uległ strasznemu zniszczeniu), a następnie została zawieziona do parafii salezjanów w Mińsku-Sierebrance. 

To były piękne, niezapomniane dni. Jedna parafianka wyznała: „Jechałam rano samochodem do pracy. Zerknęłam na zegarek i zauważyłam, że mam pół godziny wolnego czasu. Zawróciłam, by przyjechać do kaplicy i chociaż kilka minut z rana pobyć z Maryją…”.

kp