Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Dziecinie Małej...

Święta Bożego Narodzenia w sposób wyjątkowy ukazują nam Boga,  który jest Miłością. We wszystkich kościołach, szkołach i innych miejscach doświadczamy tej Miłości wypływającej ze żłóbka betlejemskiego, bo właśnie tego wieczoru,  od bardzo wielu  wieków,  pod dachem  tkliwej  kolędy Bóg się rodzi w człowieku. 

Wydarzenie sprzed dwóch tysięcy lat, które rokrocznie świętujemy odradza miłość w człowieku, odradza się również w społeczności Zespołu Szkół w Paprocicach (parafia Nowa Słupia), gdzie uczęszczają dzieci z Paprocic, Zamkowej Woli i Wiśniowej.

Dla Dzieciny Małej zorganizowano w szkole konkurs bombek, które przyozdobiły choinkę w kaplicy św. Br. Alberta w Paprocicach. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na kartę świąteczną, a wypisane  tam życzenia wręczone zostały przyjaciołom szkoły.

Wieloletnią tradycją placówki  jest inscenizacja jasełek przeżywana  w towarzystwie gości, którzy sprawiają wszystkim  wiele radości.  Momentem  integrującym i niezwykle wzruszającym  było wspólne odśpiewanie  pieśni „Przekażmy sobie znak pokoju...”. Uczniowie zaprezentowali się pięknie w  Przeglądzie  Kolęd i Pastorałek w Rudkach, a także w szkole – w występie przygotowanym przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum na wzór popularnego programu  telewizyjnego „The voice of Poland”. Koncert kolęd i pastorałek, do którego włączyli się wierni,  odbył się również w  kaplicy  św. Br. Alberta  w Paprocicach.

Zaangażowaniem wykazali się także uczniowie w czasie Pasterki,  podczas której, oprócz śpiewania kolęd,  aktywnie uczestniczyli w liturgii słowa, odśpiewali również psalm, a chłopcy służyli do Mszy św.

5 stycznia odbyła się w szkole wizyta duszpasterska (kolęda), a wzmocnienie modlitwą i błogosławieństwem spowodowało, że w murach szkoły z dużą mocą i siłą ponownie rozbrzmiały kolędy i pastorałki. Wachlarz różnorodnych zadań niewątpliwie łączy rodziny i środowiska, angażuje do wspólnych działań. Serdecznie dziękujemy księżom, rodzicom, dyrekcji szkoły, pracownikom  pedagogicznym i niepedagogicznym, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży za zaangażowanie i podjęcie inicjatyw.

Miejmy nadzieję, że Miłość, której tak bardzo potrzebujemy będzie trwać w naszych sercach  przez cały rok.  Chcemy ją przyjąć i według niej postępować: Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem.