Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Błogosławiony czas świętowania – list Ojca Generała

„Maryja Matka moja – życzliwie i z radością mnie słucha
żaden bliski, ani przyjaciel tak mnie nie kocha, jak Matka Maryja.
W nieszczęściu – w zwątpieniu – w smutkuucieknę się do Maryi.
W pokusie – w grzechachpośpieszę do Maryi,
ponieważ Maryja ucieczką grzeszników”

Bł. ks. Bronisław Markiewicz, Zapiski dotyczące życia wewnętrznego, 1869

 

Drodzy Współbracia!

Przyjaciele bł. ks. Bronisława Markiewicza!

 

Święto bł. ks. Bronisława Markiewicza jest dla naszej rodziny zakonnej okazją do dziękczynienia wobec Dobrego Boga za dar świętego życia, charyzmatu oraz dzieła Ojca Założyciela. Przyglądając się historii Błogosławionego doświadczamy, jak wielkich dzieł może dokonać Bóg przez człowieka, który zasłuchany w Boże Słowo, w pokorze serca, odważnie i z entuzjazmem podąża wyznaczoną przez Opatrzność ścieżką wiary.

Jako michalici – chcemy być jak Ojciec Markiewicz. Od Niego pragniemy uczyć się mądrości poszukiwania, wrażliwości na Boże natchnienia, wierności ideałom, wytrwałości w dążeniu ku wyznaczonym celom, radykalizmu wiary oraz wrażliwości na potrzeby bliźnich.

Na drogę codziennego dążenia ku osobistej świętości pozostawia nam bł. Bronisław swoje świadectwo zażyłej relacji z Najświętszą Maryją Panną. To Ona była dla ks. Markiewicza Matką
i Pośredniczką, Przyjaciółką i Ucieczką, Orędowniczką i Opiekunką najlepszą. Także i dla każdego z nas – w rozpoczynającym się VI roku Michalickiej Wielkiej Nowenny – niech Ona, Niepokalana Dziewica Maryja, będzie Przewodniczką i Wspomożeniem.

Przeżywaniu tegorocznego Święta Ojca Założyciela niech towarzyszy nam duch modlitwy
i ofiary o kanonizację bł. ks. Bronisława Markiewicza, o osobistą świętość i wierność charyzmatowi oraz o powołania do naszej rodziny zakonnej.

Ojcze Bronisławie, nasz Błogosławiony, módl się za nami...

Wraz z życzeniem błogosławionego czasu świętowania...

 

ks. Dariusz Wilk CSMA, Przełożony Generalny

 

Miejsce Piastowe, 29.01.2017 r.