Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Festiwal "ŁOSZYCA 2017" na 100-lecie objawień w Fatimie

W michalickiej parafii Matki Bożej Różańcowej (Mińsk-Białoruś) 5 lutego br. odbył się jubileuszowy X Festiwal Twórczości Artystycznej "Łoszyca 2017" w wykonaniu dzieci i młodzieży.   

Tradycję Festiwalu w parafii zapoczątkował ks. proboszcz Giennadij Kucharewicz, łącząc go z datą liturgicznego święta . Bronisława Markiewicza (30 stycznia), założyciela Zgromadzenia michalitów, do którego należy ks. Giennadij. W tym roku tematyka artystycznych występów była poświęcona również 100-leciu fatimskich objawień.   

Na początku twórcze talenty pokazały dzieci i młodzież z parafii. Jednak w tym roku po raz pierwszy w historii Festiwalu udział wzięły całe rodziny: utwory muzyczne, wiersze i piosenki dzieci wykonywały wspólnie z rodzicami. W drugiej części zaprezentowano rysunki i rękodzieła na temat rocznicowych wydarzeń z Fatimy.

Rodzinne występy stworzyły ciepłą i przyjazną atmosferę całego wydarzenia. Nagrodą dla każdej rodziny było wspólne zdjęcie wszystkich uczestników z proboszczem parafii ks. Giennadijem Kucharewiczem i ks. wikariuszem Janem Juszko. Na pamiątkę udziału w Festiwalu „Łoszyca 2017” każda rodzina otrzymała obraz Matki Bożej Fatimskiej.

Galina Abakunczyk