Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Rekolekcje zakonne w Górkach

W dniach od 23 do 28 stycznia 2017 r. w domu rekolekcyjnym w Górkach ks. dr Jan Seremak CSMA poprowadził pierwszą serię zakonnych ćwiczeń duchowych.

Tematyka rekolekcji skupiała się wokół posłania proroków Starego Testamentu, w którym osoby konsekrowane w pewnym wymiarze uczestniczą. Rekolektantom przez cały czas towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II. Było to ostatnie i pewnie najdłuższe spotkanie wspólnoty michalickiej ze św. Janem Pawłem II pielgrzymującym po naszych placówkach w postaci relikwii. Za kilka dni relikwiarz z krwią Świętego Papieża powróci do Watykanu.

O owocnym przeżyciu czasu rekolekcji niech zaświadczy podziękowanie skierowane w ostatnim dniu przez jednego z uczestników do prowadzącego ks. Jana:

Drogi Ojcze rekolekcjonisto! Chciałem Ci serdecznie podziękować za przeprowadzone rekolekcje. W czasie tych rekolekcji prowadziłeś nas na Górę Tabor, by umocnić nas, gdy będziemy doświadczać pobytu na Górze Kalwarii. W czasie tych rekolekcji ukazywałeś nam proroków ze Starego Testamentu, jako wzory w naszej posłudze prorockiej. W czasie tych rekolekcji zastanawiałem się czy w Starym Testamencie był taki prorok, który nie obawiał się głosić słowo do swoich. Chyba nie. Ty też byłeś takim prorokiem. Wyraziłeś swe obawy na początku rekolekcji. Mimo tych twoich obaw, okazało się jak Bóg potrafił działać przez Ciebie. Ukazałeś nam ziemię obiecaną, jaką jest nasze Zgromadzenie. Cieszymy się z tego, że ta ziemia obiecana, nasze Zgromadzenie, ma takiego strażnika i miłośnika, jakim Ty jesteś. Okazałeś się wielkim znawcą postaci naszego Założyciela i jego pism. Niech Pan Bóg darzy Cię zdrowiem i potrzebnymi łaskami.