Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Pół roku po ŚDM w Krakowie – list od pielgrzymów z Hiszpanii

Después de haber vivido unos días inolvidables en con motivo de la Jornada Mundial de la Juventud en Cracovia, nuestro corazón solo puede entonar un canto de acción de graciastak zaczynają swój list pielgrzymi z Hiszpanii, którzy gościli w naszym seminarium Krakowie, podczas Światych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku. Pół roku mija od tamtego wydarzenia – to dobra okazja, by przypomnieć słowa listu:

"Po kilku niezapomnianych dniach spędzonych podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, nasze serca mogą jedynie wypowiedzieć modlitwę wdzięczności. Pięć lat temu spotkaliśmy w Hiszpanii podczas „ŚDM Madryt2011” dwóch kapłanów ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Uczestniczyli oni w tamtym wydarzeniu razem z kilkoma klerykami I siostrami michalitkami.  To było krótkie spotkanie, zaledwie kilka godzin podczas powitania papieża Benedykta XVI na Placu Colon. Jednak nawet tych kilka godzin starczyło, by nawiązała się głęboka przyjaźń, która trwa do dziś. Przez te lata mieliśmy okazję poznać innych michalitów i kilka nowych sióstr michalitek.

Gdy ogłoszono, że Kraków został wybrany jakie miasto kolejnych Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku, nasi przyjaciele michalici wspaniałomyślnie zaproponowali, by nasza rodzina i rodziny znajomych mogły zatrzymać się w seminarium w tych dniach. Dla nas było to dużą pomocą, ponieważ cała nasza grupa to cztery małżeństwa i… 14 dzieci! Nie byłoby więc łatwo znaleźć zakwaterowanie dla wszystkich razem.

Nie znajdujemy słów, by wyrazić wdzięczność za wielkoduszną ofiarność, jaką ks. Tadeusz, ks. Grzegorz i klerycy otoczyli nas od samego początku. Przez cały czas bardzo nam pomagali i byli szalenie cierpliwi, znosząc szaleństwa i hałasy naszych dzieciaków. Przeżyliśmy wspólnie wiele niezapomnianych chwil, jak np. wtedy gdy ks. Tadeusz odprawiał Mszę św. w języku hiszpańskim, pozwalając dzieciom pełniej w niej uczestniczyć poprzez czytanie lekcji i wezwań modlitwy wiernych w naszym języku. Mogliśmy zjeść śniadanie z ks. bpem Józefem Dąbrowskim z Kanady, korzystając z okazji, że przybył do seminarium, zanim zaczął katechezy i spotkania z innymi osobami. Opowiedział nam trochę o pracy michalitów w Kanadzie.

Mogliśmy także uczestniczyć w pięknej Mszy św. odprawianej przez ks. Pawła Wojakiewicza w Pawlikowicach. Tamtejsza wspólnota przyjęła podczas ŚDM dużą grupę młodzieży z Filipin, a także kilkadziesiąt osób z Białorusi, z kilkoma michalitami: ks. Giennadijem, ks. Janem, ks. Krzysztofem i ks. Piotrem. To również było piękne doświadczenie, że razem z tą ostatnią grupą wspólnie przeżywaliśmy nocne czuwanie  i Mszę św. na Campus Misericordiae w sobotę i niedzielę 30-31 lipca.

Z całego serca chcemy podziękować całemu Zgromadzeniu św. Michała Archanioła, szczególnie ks. rektorowi Tadeuszowi, za waszą gościnność, otwartość i ludzką dobroć płynącą ze szczerego serca. Prosimy, nie zapominajcie, że macie przyjaciół w Madrycie, którzy zawsze będą szczęśliwi mogąc was przyjąć u siebie.

Ściskamy was mocno – pielgrzymi z Madrytu".