Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Wieści z wiceprowincji niemiecko-austriackiej

W ostatnim czasie michalici należący do wiceprowincji niemiecko-austriackiej przeżywali kilka ważnych i ubogacających wydarzeń.

Najpierw, w czasie świąt Bożego Narodzenia, „nawiedziły” nas relikwie św. Jana Pawła II. Relikwie przywieźli nam bracia: ks. Robert Ryndak i ks. Maksymilian Michcik, którzy przewodniczyli też naszym modlitwom w centralnym dniu nawiedzenia – 27 grudnia 2016 r. Tego dnia zgromadziliśmy się w kościele St. Petrus Canisius w Alzenbach. Obecne były również siostry michalitki, pracujące w Kolonii i w Dusseldorf. W czasie Mszy św. ks. Robert wygłosił homilię nawiązującą do postaci Świętego Papieża, następnie podczas adoracji Najśw. Sakramentu rozważanie poprowadził ks. Maksymilian. Tego dnia świętowaliśmy także imieniny ks. Jana Mikruta.

Dwa tygodnie, później z braterską wizytą przybył Przełożony Generalny naszego Zgromadzenia ks. Dariusz Wilk. Okazją były 70. urodziny przełożonego wiceprowincji ks. Stanisława Friede. 15 stycznia br. w kościele parafialnym w Buschhoven wygłosił on do wiernych Słowo Boże, jak również złożył najlepsze życzenia szanownemu Jubilatowi. Po Mszy św. jej uczestnicy przeszli do domu parafialnego, gdzie czekał już poczęstunek. Tam ks. Stanisław przyjmował życzenia od przedstawicieli innych parafii, grup rodzin oraz indywidualnych osób.

Wielu łask Bożych, księże Stanisławie!