Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Rekolekcje na stoku

Ferie zimowe to świetny czas odpoczynku od szkolnych obowiązków i codziennego pośpiechu, ale na pewno nie od Boga. Dni 17-21 lutego br. młodzież oazowa z Warszawy-Bemowa wraz z moderatorem ks. Jackiem Majbrodzkim, spędziła w Miejscu Piastowym na „Rekolekcjach na stoku”. Bardzo ciepło zostaliśmy przyjęci w Niższym Seminarium Duchownym księży michalitów, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni ks. dyrektorowi Andrzejowi Kolebukowi i przełożonemu domu ks. Leszkowi Przybylskiemu.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy wspólną jutrznią. Kolejnym punktem było śniadanie i kawa w miłym towarzystwie. Następnie krótki śpiew i najważniejszy wydarzenie: Eucharystia, czyli spotkanie z żywym Bogiem. Ks. Jacek codziennie dzielił się z nami ubogacającym słówkiem. Tematem przewodnim rekolekcji były postaci biblijne. Usłyszeliśmy zatem wiele o kluczowych bohaterach Starego Testamentu: Abrahamie, Józefie Egipskim i Mojżeszu. U każdego z nich mogliśmy znaleźć bardzo praktyczne nawiązanie do naszej wiary oraz życia w rodzinie i wspólnocie Kościoła. Myślę, że wszyscy bardzo skorzystaliśmy z tych dni skupienia i wróciliśmy do naszej codzienności silniejsi i bogatsi duchowo, pełni nadziei i chęci, by dalej rzucać ziarno Bożej miłości, a także czekać cierpliwie na owoce ciężkiej pracy.

Po obiedzie rozpoczynaliśmy część rekreacyjną. Na stoku w Chyrowej próbowaliśmy naszych sił w sportach zimowych. Jazdy na nartach i snowboardzie uczył nas pełen humoru i uzbrojony w anielską cierpliwość instruktor – ks. Krzysztof Szary, „powołaniowiec” michalitów. To dzięki niemu nasze pierwsze kroki nie były aż tak trudne (i bolesne). Po kilku godzinach nauki mogliśmy czerpać ogromną przyjemność i satysfakcję ze zjazdów z wyższych tras. W naszych śnieżnych zmaganiach towarzyszył nam także ks. Maksymilian Michcik i ks. Paweł Wojakiewicz.

Zaraz po treningu na stoku i szybkiej kolacji udawaliśmy się na mały relaks na basenie i w saunach, kończąc tym samym intensywny dzień.
Miejsce Piastowe jest kolebką Zgromadzeń zakonnych księży michalitów i sióstr michalitek. Dzięki ks. Józefowi Grońskiemu mieliśmy okazję jeszcze bardziej zagłębić się w życie bł. Bronisława Markiewicza. Jesteśmy młodzieżą michalicką, toteż czuliśmy się tam jak w domu. Dziękujemy wszelkim dobrodziejom, dzięki których wsparciu ten zimowy wyjazd mógł się odbyć. Długo będziemy wspominać te dni, gdy odpoczęły nasze ciała i wzbogaciły się dusze. Za rok bardzo byśmy chcieli powtórzyć takie zimowisko.

Karolina Tchoń