Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Wieści od michalickich kleryków z Paragwaju

Miniona sobota, 25 lutego, była dniem przyjazdu kleryków do seminarium przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego. José y Carlos dotarli po 20-godzinnej podróży z Buenos Aires, Yony z Posadas (Argentyna), zaś Alan z Natalicio Talavera. Najkrótszą drogę mieli Pablo i Renato, którzy przybyli ze swoich domów rodzinnych z Ñemby. W sumie: trzech Argentyńczyków, pięciu Paragwajczyków i jeden Urugwajczyk. Powracający przywieźli piękne doświadczenia z pobytu na obozach młodzieżowych, organizowanych przez michalitów i z pobytu w parafiach. Diego, Gaby i Juan będący na dyżurze przygotowali kolację i kaplicę, gdzie o 21.00 zebrali się klerycy na Mszę św., a po niej na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego

Niedziela została przeznaczona na pracę duchową. Oprócz takich modlitw jak jutrznia, Msza św. różaniec, wspólne czytanie Konstytucji, najwięcej czasu poświęcono na zgłębienie Okólnika na VI Rok Wielkiej Nowenny Michalickiej. W odpowiedzi na prośbę Ojca Generała, by z przedstawionych przez niego form pobożności wybrać jedną, klerycy zaproponowali Eucharystię i Komunię św. wynagradzającą za grzechy współbraci.

W bibliotece seminaryjnej klerycy opowiadali o pracach wakacyjnych. Biblioteka była też świadkiem zmagań o berło duktora i organizowaniem nowego roku. Ale wybory nie przyniosły emocji, gdyż już w pierwszym głosowaniu został wybrany Pablo. Pierwszą część prowadził odchodzący duktor – José, wybory – najstarszy współbrat Gaby, a póżniej cała resztę – nowy duktor. Jak na Kapitule Generalnej. Planowanie akcji mających na celu zebranie środków na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Panamie zajęło dość dużo czasu. Mecz piłki nożnej po kolacji dostarczył wiele entuzjastycznych chwil i potu, jako że temperatura dochodziła do 40 stopni C. Paragwajczycy grali przeciw obcokrajowcom. W drugiej drużynie grał, przebywający w Ñemby, egzorcysta ks. Stanisław A. Nowak. No, tutaj moce jego nie pomogły – strzelono mu wiele goli, jako że grał w bramce.

Cały poniedziałek był przeznaczony na przygotowanie parku seminaryjnego, przede wszystkim naprawianie szkód po huraganie z gradem, który kilka dni wcześniej przeszedł nad miastem, przygotowanie ogródka warzywnego pod nowe zasiewy. Porządkowanie domu, sprzątanie, przenosiny zajęły cały wtorek. W Środę Popielcową rozpoczęcie nowego roku akademickiego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Matki Bożej Wniebowziętej w Lambare.

Zdzisław Urbanik CSMA