Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Michalita na Australian Catholic University

Nasz współbrat, ks. Anthony Casamento CSMA, od paru już lat pracuje na Katolickim Uniwersytecie w Australii (Australian Catholic University – ACU). Uniwersytet ten ma swoje filie w największych miastach, tj. Sydney, Brisbane, Melbourne i Adelaide. Początkowo jako kapelan był on odpowiedzialny za duszpasterstwo studentów w Sydney, a obecnie jako prorektor odpowiedzialny jest za tożsamość i misję tejże uczelni.

Ostatnio został on powołany do Rady Instytutu dla rektorów i administratorów w wyższym szkolnictwie katolickim IACHE (Institute for Administrators in Catholic Higher Education) w Boston College, USA. Instytut ten zapewnia unikatową szansę dla władz katolickich uczelni na całym świecie, doskonałe pole do współpracy z najbardziej wybitnymi naukowcami i dydaktykami, co daje wielkie możliwości, aby wspólnie zastanawiać się i rozwiązywać współczesne trudne problemy w pracy z młodzieżą.

Instytut w Boston każdego roku w lipcu organizuje tzw. „Letnią Szkołę”. Seminarium to ma na celu niesienie pomocy wszystkim odpowiedzialnym za wychowanie na wyższych uczelniach katolickich w świecie, opracowywanie wspólnych programów, tak aby zachować tę samą tożsamość i jedność w nauczaniu oraz wychowaniu katolickim.

To wyróżnienie dla naszego współbrata, ks. Antoniego, jest dostrzeżeniem jego bardzo aktywnego i twórczego zaangażowania w prace na polu wychowawczym i duszpasterskim i dzielenie się z innymi zdobytym doświadczeniem także poza Australią. Życzymy mu powodzenia i wielu sukcesów, a także opieki naszego Założyciela, bł. ks. Bronisława Markiewicza, wielkiego wychowawcy dzieci i młodzieży.

Dominik Karnas CSMA

Na zdjęciach poniżej: (1) Ks. Anthony, (2) Budynek ACU, (3) Kaplica uniwersytecka