Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

„Przez Maryje do Jezusa”

100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie oraz zbliżająca się uroczystość koronacji cudownej Figury Matki Bożej Fatimskiej, skłoniła Stowarzyszenie Powściągliwość i Praca do zorganizowania dziesiątych rekolekcji trzeźwościowych w Miejscu Piastowym pod hasłem: „​Przez Matkę Miłosierdzia do Jezusa Miłosiernego”.

Pierwszy dzień rekolekcji zatrzymał uczestników przy Aniele, który w 1916 roku uczył dzieci modlitwy do Niepokalanego Serca Maryji i Miłosiernego Serca Jezusa. Kogo Pan Bóg posyła na moją drogę życiową i kto był lub jest moim Aniołem posłanym przez Pana Boga? - to pytanie towarzyszyło podczas pierwszej konferencji rekolekcyjnej, podczas homilii w czasie Mszy świętej oraz podczas adoracji krzyża połączonej z Drogą Krzyżową - to wszystko odbywało się w domu rekolekcyjnym oraz w kaplicy zakonnej Sióstr Michalitek.

Dzień sobotni był poświęcony objawieniom Matki Bożej w maju, czerwcu i lipcu 1917 roku. Wielkie wołanie zbolałej Matki Miłosierdzia o nawrócenie ludzkości, ma swoje niezwykłe przesłanie na drodze osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń. Nabożeństwo pokutne i spowiedź święta w Sanktuarium stał się w rekolekcjach wielkim ukłonem Jezusowi Miłosiernemu, w dwugodzinnej posłudze 7 kapłanów w konfesjonale oraz w adoracji Najświętszego Sakramentu. Msza święta w kaplicy Sióstr Michalitek mieściła w sobie gorącą modlitwę w intencji rodzin, a szczególnie w intencji dzieci, których proporzec i sztandar Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej został uroczyście poświęcony. Do tej Krucjaty przystąpiły na zakończenie rekolekcji świętej kolejne dzieci powiększając w ten sposób swoją Wspólnotę do ponad 80-ciu członków.

Trzeci dzień rekolekcji świętych /Niedziela/ był podyktowany Listem z Fatimy napisanym w stanie wojennym przez Sługę Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego. Dla ponad 330-tu uczestników tych rekolekcji, refleksja nad objawieniami fatimskimi przy Sanktuarium na „​Górce", kolejny raz stały dowodem szczególnego miejsca, które wybrał błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz na kolebkę swojego Zgromadzenia. Dla ponad 70-ciu dzieci uczestniczących w rekolekcjach oraz dla ich rodziców, posługa i duchowe macierzyństwo Sióstr Michalitek było wspaniałym świadectwem.

Stowarzyszenie Powściągliwości i Pracy, odpowiedzialni za organizację rekolekcji: Jolanta i Krzysztof Bęben, prowadzący rekolekcje: ks. Jan Seremak CSMA oraz zespół młodzieżowy Gloria wielbią i wychwalają Miłosierdzie Boże przez Matkę Miłosierdzia, gdyż „wielkie rzeczy uczynił nam Pan Bóg w czasie tych rekolekcji”.

ks. Jan Seremak CSMA.