Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Wizytacja biskupia w Nowej Słupi

We wtorek, 25 kwietnia br. bp Edward Frankowski przeprowadził wizytację kanoniczną w parafii św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. Ostatnia wizytacja miała miejsce w listopadzie 2011 roku, a dokonał jej ordynariusz diecezji sandomierskiej bp Krzysztof Nitkiewicz. 

Ks. Biskup Edward przybył do nas rano i po wspólnym śniadaniu w naszym domu zakonnym udał się do Paprocic, gdzie od porannej modlitwy w kaplicy św. Brata Alberta rozpoczął wizytację. Następnie odwiedził wszystkie szkoły znajdujące się na terenie parafii, spotykając się z dyrektorami, nauczycielami i uczniami. Wizytator spotkał się także z chorymi parafianami, których odwiedził w domach, a także z rodzinami, z których pochodzą powołania kapłańskie i zakonne.

Bardzo ważnym punktem programu była modlitwa za zmarłych. O godz. 15.00 na cmentarzu, ks. Biskup wraz ze zgromadzonymi parafianami, odmówił Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wygłosił krótkie „słówko” na temat życia i śmierci. W godzinach południowych bp E. Frankowski zwizytował klasztor na Świętym Krzyżu, który znajduje się na terenie naszej parafii. O godz. 17.30 w kościele rozpoczęła się prezentacja wszystkich grup działających w parafii. Po kolei głos zabierali przewodniczący: ministrantów, scholi, Młodzieżowej Róży Różańcowej, Kółka Biblijnego, Wspólnoty Żywego Różańca, Rady Parafialnej, Świetlanych, katechetów, Poradni Rodzinnej, Straży Pożarnej i chóru.

Centralnym punktem wizytacji była msza święta o godz. 18.00, podczas której ks. Biskup udzielił sakramentu bierzmowania naszej parafialnej młodzieży. W tym roku sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 55 kandydatów. Po powitaniu i prośbie rodziców, swoje sprawozdanie z życia i działalności parafii zdał ks. proboszcz Krzysztof Bartochowski, który mówił o radosnych i pięknych stronach życia parafii, ale także o bolączkach, o tym, co jest do naprawienia. Na koniec ks. Biskup podziękował za każde dobro, które dokonuje się wśród nas i udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Bogu niech będą dzięki za ten szczególny czas wizytacji. 

Stanisław Bożętka CSMA