Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Czas odnowy i łaski – rekolekcje zakonne na Antypodach

Wspólnota michalitów z Australii i Papui Nowej Gwinei spotkała się w domu zakonnym w North Ryde (Sydney) po Niedzieli Miłosierdzia, by kontynuować zanurzenie w Bożym miłosierdziu, odprawiając swoje doroczne rekolekcje zakonne. Ten czas odpowiada nam najbardziej, by wspólnie się spotkać na modlitwie i zacieśnić braterskie więzy.

Do poprowadzenie rekolekcji poproszono w tym roku ks. Davida Braithwaite, jezuitę, który jest duszpasterzem akademickim w Sydney. W sposób bardzo oryginalny dzielił się z nami swoją wiarą i powołaniem w oparciu o duchowość św. Ignacego Loyoli. Czas ten wypełniły nam wspólna modlitwa brewiarzowa, konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, a centrum dnia stanowiła wspólna Eucharystia.

Przełożony naszej wiceprowincji ks. Stanisław Kluk, zadbał o miłą atmosferę, a także pokrzepienie naszych ciał.

Zwieńczeniem rekolekcji była uroczysta Msza św. z okazji 25-lecia kapłaństwa ks. Marka Okarmy w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Horsley Park. Słowo Boże na temat daru kapłaństwa wygłosił ks. S. Kulk i zachęcił wszystkich, by modlili się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy św. miała miejsce wspólna kolacja ze współbraćmi i ojcami paulinami, którzy pracują w sąsiedniej parafii.

Dziękujemy Panu za ten święty czas. Teraz pora na kontynuację naszej posługi duszpasterskiej i wyjazd na wakacje do Ojczyzny, by odwiedzić swych bliskich i nasze michalicie placówki.

Dominik Karnas CSMA