Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Z certyfikatem Ministerstwa Obrony Narodowej w tle … alert wojskowy w Miejscu Piastowym

Do Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym w dniu 26 maja 2017 r. z Ministerstwa Obrony Narodowej dotarła informacja, iż szkoła znalazła się w gronie 50 placówek, które dzięki współpracy z resortem obrony będą mogły uzyskiwać dla swoich absolwentów certyfikaty zapewniające preferencje podczas rekrutacji do szkół wojskowych oraz do pracy w formacjach mundurowych. Szkoła nasza otrzymała opiekę naukową ze strony Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, natomiast patronat szkoleniowy ze strony 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie, z którą współpraca z wymiernymi korzyściami trwa już ponad rok. Warto nadmienić, iż podstawa programowa wymagana przez MON od kilku lat, w 90% znajduje realizację na lekcjach z przedmiotów kierunkowych przez MZSP.

W ostatnich dniach maja miała miejsce wizyta szkoleniowa żołnierzy z naszej patronackiej jednostki wojskowej. W trakcie jej trwania zaprezentowano najnowocześniejsze modele broni w jaką obecnie wyposażane jest wojsko, zapoznając ich budową. Udostępniono również do użytku uczniom najnowszy model strzelnicy mobilnej, a także przeprowadzono szkolenie z topografii wojskowej. Klimat opisywanego wydarzenia oddaje foto - kronika poniżej.