Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Tylko dla najmocniejszych – w przyrodzie z Bogiem

Wychodząc na przeciw pragnieniom męskiej duszy, Michalickie Duszpasterstwo Młodych zaproponowało coś wyjątkowego: formę rekreacji kreatywnej; bo tak najcelniej ujmuje się survival, Mowa tu o umiejętności radzenia sobie w trudnych warunkach i sytuacjach nie do przewidzenia. Doświadczenie pokazało, że ten rodzaj „dobrego spędzenia czasu” niesie z sobą duży ładunek pozytywnej emocji, przygody. Spytacie, co nas w tym kręci szczególnie? Współpraca, zaufanie do reszty kompani, skazanie na siebie, dzika przestrzeń dziewiczej przyrody i …… wszechogarniająca cisza.

Survival jest pewną szkołą uczenia się samodyscypliny i pokonywania własnych granic. Zawsze zamiarem tej dyscypliny było zdobywanie wyznaczonego celu. W naszym przypadku, nie wszystkim się udał  „ale również chwała zwyciężonym”, dopiero po kilku dobrych godzinach człowiek uświadamia sobie że jest skazany na określoną ekipę, z którą wędruje oraz przychylność dzikiej natury która często płata figle. Szybko można zorientować się, że trzeba zaufać kompanii i współpracować.

Nie było za dużo czasu aby się lepiej poznać, ale na szlaku nie próżnowaliśmy. Udało się nam w miarę szybko zorientować w posiadanych przez nas umiejętnościach i zgrabnie podzielić obowiązki. Określone funkcje za, które odpowiadamy to: pilnowanie szlaku trasy, dbanie o zaopatrzenie w wodę, przygotowanie terenu biwakowego, rozbijanie namiotów, przygotowanie paleniska i zaopatrzenie w opał, przygotowanie posiłku itd.

Prawie 3 doby udało się nam spędzić, z obcym dla naszej codzienności, żywiołem dzikiej natury. Tym razem udało się nam pokonać odcinek czerwonego szlaku bieszczadzkiego od Puław do Cisnej. Już dziś zapraszamy na następny odcinek.

                                                                                                                                 ks. k. sz.