Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Charyzmat michalicki pod Krzyżem Południa

Koniec zeszłego tygodnia i początek obecnego (4-6 lipca br.) był czasem pracowitym w Wyższym Seminarium w Ñemby. Piątek po południu – sprzątanie domu, jak to jest zwyczajem seminaryjnym.

W sobotȩ w katedrze w San Lorenzo diecezja organizowała tzw. Expo carisma – „Prezentacjȩ charyzmatu”. Wśród różnych zgromadzeń zakonnych, pracujących w diecezji, swoją obecność zaznaczyli michalici. Klerycy Diego, José i Yony wzięli ze sobą wydane dzieła ks. Markiewicza i jego relikwie, figurkę i koronki do św. Michała Archanioła. Po obiedzie dotarli do nich pozostali klerycy. Obecność tak dużej grupy, wśród ok. 20 zgromadzeń, była znacząca. Po godzinnym wsparciu wszyscy z ks. formatorem Z. Urbanikiem udali siȩ do Altos, do parafii św. Wawrzyńca. W drodze do celu – różaniec w kleryckim samochodzie i kontemplacja uroczego zachodu słońca przygotowywały nasze serca do Mszy św. w jednym z najstarszych kościołów Paragwaju. „Obstawę” liturgiczną stanowili oczywiście klerycy.

A w niedzielę rano przygotowanie „Expo carisma” w parafii w Ñemby. Kiedy z kościoła po Mszy św. wyszła młodzież, plac kościelny wyglądał jak mrowisko. Niezliczona liczba młodych ludzi oglądała krótkie scenki teatralne przedstawiane przez dzieci i młodzież o świętych, którym wtórowały parafialne zespoły muzyczne. Stoiska grup parafialnych otoczyły cały kościół: Rodzina michalicka, siostry św. Rodziny, Legion Maryi, grupa miłosierdzia Bożego, parafialne grupy muzyczne, dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowująca się do bierzmowania. To tylko, aby wspomnieć… Przy okazji sprzedano 4 tysiące obiadów.

Zdzisław Urbanik CSMA