Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Michalici z Paragwaju u Matki Bożej z Caacupe

W święto Matki Bożej Wniebowziętej do Sanktuarium w Caacupe pielgrzymowali michalici z Paragwaju. Historia Sanktuarium Matki Bożej “Zza lasu” związana jest z pewnymn rzeźbiarzem, który mieszkał w maleńkiej wiosce (dziś Caacupe) na zboczach niewielkich górzystych wzniesień. Pewnego razu udał się do lasu po materiał. Ścigany przez Indian z innego plemienia obiecał Matce Bożej wyrzeźbić dla niej figurkę, gdy wróci do domu szczęśliwie. Wtedy objawiła się mu Matka Boża (Tupäsy) i powiedziała do niego: Biegnij poza krzewy yerba mate. Tam ukrył się za dużym drzewem, z którego później wyrzeźbił dwie figurki Matki Bożej. Jedną z nich umieścił w zbudowanym przez siebie szałasie. Z biegiem czasu (1750) z tego maleńkiego i ubogiego szałasu figurka Matki Bożej została przeniesiona na nowe miejsce w wiosce Caacupe, skąd patronuje do dziś.

Najpierw miała to być pielgrzymka michalitów. Później dołączyły się grupy Rodziny Michalickiej. A w końcu pielgrzymowała także młodzież drugiego roku przygotowującego siȩ do Sakramentu Bierzmowania z parafii Ñemby. Wszyscy zebrali siȩ przy tzw. “Krzyżu Pielgrzyma”. Na przebycie 6 kilometrowej trasy 800 młodych ludzi potrzebowało prawie dwóch godzin.

Mszy św. przewodniczył ks. prowincjał Tadeusz Brzuszek CSMA, a kazanie wygłosił ks. Daniel Pesce CSMA, który w tym dniu cieszył się 3. rocznicą kapłaństwa. Po spotkaniu z Matką Bożą udaliśmy siȩ do pobliskiego Altos, na obiad do ks. Paublo Jimeneza CSMA, który obchodził z kolei 15-lecie święceń kapłańskich.

Zdzisław Urbanik CSMA