Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Inauguracja roku formacji zakonnej

21 września, w święto św. Mateusza Apostoła, Przełożony Generalny ks. Dariusz Wilk CSMA oraz Wikariusz Generalny ks. Rafał Kamiński CSMA, uczestniczyli w inauguracji roku formacyjnego dla osób konsekrowanych w diecezji warszawsko-praskiej.

Mszy św. o godz. 9.30, w domu duszpasterskim przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie, przewodniczył ordynariusz diecezji abp Henryk Hoser. W homilii opartej o Słowo Boże ze święta, ukazał on różnorodność darów i osobistych charyzmatów poszczególnych zakonikków, jako swoisty kapitał swojej rodziny zakonnej. 

Wskazał również radyklaną reakcję Apostoła Mateusza na powołanie Jezusa: „On wstał i poszedł za Nim”, jako wzór podejmowania codziennych obowiązków, wynikających z daru powołania. Arcybiskup zalecił także „świadectwo radości”, jako skuteczny środek powołaniowy, pociągający młodych do wstąpienia na drogę powołania zakonnego. Po Eucharystii był czas na wspólne rozmowy przy kawie.