Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Któż jak Bóg - niech zabrzmi jak najpiękniej – Św. Michał gościł wśród dzieci w Toruniu

8 maja dzieci, młodzież i wychowawcy toruńskiego Oratorium przeżywali nawiedzenie kopii figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień, która znajduje się na półwyspie Gargano we Włoszech.

O godz. 17.00 figura została uroczycie wniesiona przez młodzież z Oratorium do Sali św. Filipa Nereusza i ustawiona na udekorowanym postumencie w pobliżu portretu bł. ks. Bronisława Markiewicza, patrona naszego Oratorium.

Ks. Dyrektor Krzysztof Winiarski w krótkich słowach wprowadził obecnych w historię objawień, jakie miały miejsce w grocie na szczycie góry św. Archanioła (Monte San Angelo). Dowiedzieliśmy się, że jest to jedyne miejsce nie poświęcone przez człowieka, ale ręką Anioła. Poznaliśmy również historię figury Patrona naszej parafii. 

Ks. dyrektor zwrócił uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze znaczenie słowa Michał – Któż jak Bóg! – w tym słowie zawiera się nasza wiara i oddanie Bogu. W roku wiary powinniśmy odnowić nasze relacje z Bogiem, bo wiara to nic innego jak nasza osobista wieź ze Stwórcą. Stawiajmy Boga na pierwszym miejscu w naszym życiu a odniesiemy zwycięstwo. Ks. Krzysztof zwrócił również uwagę zebranych na motywie, z figury gdzie św. Michał Archanioł depcze głowę szatana. To dla nas zadanie – toczyć walkę duchową z naszymi słabościami, byśmy jak nasz Patron pokonywali zło w naszym postępowaniu.

Z ks. Dyrektorem odmówiliśmy Litanię do św. Michała Archanioła, Akt oddania całej rodziny Oratoryjnej św. Michałowi Archaniołowi, a potem po krótkiej modlitwie ks. Krzysztof udzielił wszystkim obecnym Bożego błogosławieństwa. Dzieci i wychowawcy z dużym przejęciem i w skupieniu przeżyli ten czas nawiedzenia.  

Aby ten niezwykły dzień pozostał na zawsze w naszej pamięci, wszyscy stanęliśmy do pamiątkowego zdjęcia z figurą św. Archanioła w tle, po czym została ona procesyjnie odprowadzona do samochodu – kaplicy. Trzeba bowiem dodać, że nasz oratoryjny samochód służy na terenie północnej Polski jako ruchoma kaplica do przewozu figury na miejsce poszczególnych adoracji.

Dziękujemy Bogu za niecodziennego Gościa, a św. Michałowi Archaniołowi za to, iż zechciał odwiedzić nasze oratoryjne progi.