24/4/2017

Serdecznie zachęcamy do lektury kolejnego, majowo-czerwcowego numeru pisma „Któż jak Bóg”! W najnowszym wydaniu min.:

TEMAT NUMERU: Bóg nie jest magikiem – ze znanym franciszkaninem, posługującym modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o. Józefem Witko rozmawiamy o rozpoznawaniu charyzmatów, istocie modlitwy i najbliższych mu fragmentach Pisma Świętego, s. 4

więcej »
23/4/2017

Nasze Zgromadzenie od lat proponuje udział w rekolekcjach oazowych. Piętnaście dni, podczas których uczestnicy mają okazję spotkać żywego Boga, poznać piękno liturgii, a także nawiązać wartościowe znajomości i przyjaźnie. Tegoroczne turnusy organizowane są w Pawlikowicach, Tylmanowej, Miejscu Piastowym i Przemyślu. Zobacz dokładny plan i… daj się porwać przygodzie.

więcej »
22/4/2017

6 maja 2017 roku w Miesjcu Piastowym odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie z udziałem Ruchu Światło-Życie. Serdecznie zapraszamy.

więcej »
20/4/2017

10 kwietnia br. w programie „Coś dla Ciebie”, emitowanym przez  TVP2, w ramach  poznawania rodzin zakonnych, zostało zaprezentowane nasze Zgromadzenie. Na pytania o historię, założyciela, cel, placówki i znaki szczególne naszego charyzmatu odpowiadał ks. Rafał Kamiński, wikariusz generalny. Nagrań dokonano w kaplicy Kurii Generalnej w Markach. Cały program można obejrzeć pod linkiem: https://vod.tvp.pl/29577218/10042017

więcej »
20/4/2017

Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie i Zgromadzenie Księży Michalitów zapraszają na XI Kongres Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Przemyskiej.

Kongres odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia 2017 r. w Przemyślu.

więcej »
20/4/2017

Wydawnictwo MICHALINEUM poleca nową pozycję książkową o. prof. Zdzisława J. Kijasa OFMConv poświęconą aniołom pt. „Mój anioł idzie przed tobą”. Nie wiemy dotąd dokładnie, na czym miałby polegać udział aniołów w zbawieniu człowieka, które jest przecież wyłącznym dziełem Chrystusa. Można jednak przypuszczać, że udział ten wynika z ich szczególnego udziału w życiu Trójcy Przenajświętszej.

więcej »
20/4/2017

W dniu 11 kwietnia br.  w Miejscu Piastowym odbyła się konferencja dyrektorów szkół, domów dziecka, oratoriów oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Zgromadzenie Św. Michała Archanioła.  Spotkanie odbyło się w auli Liceum Ogólnokształcącego przy Niższym Seminarium Duchownym "na Górce". Podczas spotkania, któremu przewodniczył przełożony generalny ks. Dariusz Wilk, podjęto refleksję nad obecną kondycją i przyszłością prowadzonych przez Zgromadzenie dzieł wychowawczych. 

więcej »
18/4/2017

Drodzy Współbracia, w dniach 24 czerwca – 1 lipca 2017 r. jest organizowany obóz dla ministrantów i scholanek z naszych placówek. Rozpoczęcie 24 czerwca po południu, zakończenie 1 lipca 2017 r. obiadem. Zakwaterowanie – internat w Miejscu Piastowym. Koszt – 500 zł od osoby W programie: codzienna Msza święta i modlitwa, śpiew, spotkania formacyjne w grupach, wspólna zabawa na tzw. pogodnych wieczorkach, gra w piłkę i inne dyscypliny sportowe, dyskoteka, ognisko, wycieczka w Bieszczady i do Komańczy, zwiedzanie okolic Miejsca Piastowego (Krosno, Dukla). 

więcej »
14/4/2017

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!
Triduum Paschalne oraz Święta Wielkiej Nocy wprowadzają nas w najgłębsze tajemnice naszej wiary. Wraz z Chrystusem przemierzamy drogę zbawiania człowieka: ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, poszukiwanie woli Ojca na modlitwie, ludzki lęk i osamotnienie, mękę, konanie i śmierć, by w końcu rozpoznać Mistrza przy łamaniu chleba. Wraz z Maryją i apostołami trwamy przy grobie w oczekiwaniu na spełnienie zapowiedzi Syna Bożego o zmartwychwstaniu. Doświadczamy kolejnych przejawów Miłości Boga, który do końca nas umiłował.

więcej »
11/4/2017

7 kwietnia 2017 r. odbyła się w Miejscu Piastowym Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK). Wzięło w niej udział ok. 150 osób.

Hasłem tegorocznej EDK była DROGA PRZEŁOMU. Ból, zmęczenie dla wielu dało okazję by przekroczyć siebie. Uczestnicy doświadczają na niej fundamentalnej zmiany życiowej, która wyrasta z tej nocnej wędrówki.

więcej »

Strony