Kamienny jubileusz profesji zakonnej

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to jedna z wyjątkowych uroczystości, jakie wpisane są w liturgiczny kalendarz Kościoła katolickiego. Tegoroczne świętowanie fiat Maryi, pomimo trudnego czasu w naszej Ojczyźnie i Świecie dla toruńskiej wspólnoty michalitów zbiegło się z wyjątkową okolicznością 70. rocznicy złożenia pierwszej profesji zakonnej przez ks. Mariana Guzika CSMA (kamienny jublileusz). 25 marca 1950 roku po ukończeniu nowicjatu w Pawlikowicach, nasz współbrat wypowiedział swoje fiat Dobremu Bogu, który obdarzył go nie tylko powołaniem zakonnym ale także zaprosił do kapłańskiej misji w Kościele Chrystusowym.

Dziękczynienie za życie i tak długoletnie powołanie zakonne swój centralnym punkt znalazło w Eucharystii sprawowanej przez dostojnego jubilata w kościele parafialnym. Pomimo kameralnego grona wraz z ks. Marianem, Mszę Świętą koncelebrowali kapłani należący do toruńskiego Domu Zakonnego. W imieniu wszystkich współbraci słowa życzeń i wdzięczności wyraził przełożony wspólnoty i proboszcz parafii ks. Krzysztof Winiarski CSMA. Warto zauważy, iż pierwszą placówką do której przełożeni skierowali ks. Marian po złożeniu ślubów zakonnych był właśnie Toruń do którego przybył pod koniec marca 1950 roku, w którym to przez półtora roku młody kleryk Marian Guzik posługiwał.

Wszystkim polecamy modlitewnej pamięci naszego Dostojnego Jubilata, by dzięki wstawiennictwu Św. Michała Archanioła oraz Błogosławionego Bronisława Markiewicza mógł nadal cieszyć się zdrowiem i służyć braterską i kapłańską posługą.