Świętowanie w Michalineum

06-07-2022

Potrójna okazja do świętowania zgromadziła w Wydawnictwie „Michalineum” gości oraz domowników, na czele z ks. Dariuszem Wilkiem – przełożonym generalnym Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. 30 czerwca br. dziękowaliśmy wraz z ks. Henrykiem Kaiserem za 70 lat Jego życia zakonnego i prosiliśmy o potrzebne łaski dla ks. Piotra Prusakiewicza z racji jego imienin.

Uroczystość zgromadziła na Mszy św. pod przewodnictwem Ojca Generała kapłanów z Kurii generalnej, z placówek w Markach i Słupnie, członków wspólnoty domu zakonnego, pracowników Wydawnictwa, Sekretariatu peregrynacji figury Świętego Michała Archanioła oraz Redakcji „Któż jak Bóg”, a także Rodzinę z Ukrainy, którą od marca gościmy w naszym domu. 

Celebracja odbyła się w odnowionej kaplicy domu zakonnego przy Wydawnictwie „Michalineum”. Poświęcenie nowego ołtarza, ambonki, posrebrzonych relikwiarzy, pozłoconego tabernakulum, odnowionego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, wraz z wystrojem ściany ołtarzowej oraz nowego oświetlenia kaplicy i krzeseł, była trzecim powodem do świątecznego spotkania.

Ojciec Generał wręczył Ks. Henrykowi jubileuszowy list, a okolicznościową homilię wygłosił ks. Rafał Kamiński.

Druga część spotkania odbyła się w refektarzu zakonnym. Oprócz gratulacji i życzeń w czasie jubileuszowo-imieninowego obiadu, nie zabrakło także radosnych śpiewów przy wtórze akordeonu i gitary, którymi pięknie akompaniowali  się ks. Rafał Szwajca i ks. Andrzej Kozień.

Dostojnemu Jubilatowi i Czcigodnemu Solenizantowi życzymy Bożej łaski i ludzkiej życzliwości. Ad multos annos!

 

xrk