Ustanowienie ministrantów i modlitwa uwielbienia w Minsku-Łoszycy

27-03-2021

Niedziela 21 marca dla naszej parafii w Minsku, gdzie jest budowane Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, stała się bogata w wydarzenia.

Ks. Proboszcz Jan Juszko CSMA podczas Mszy Świętej o 12 godzinie przyjął do posługi ministranckiej dwóch kandydatów z naszej parafii (Andrej Karol i Uladzisłau Pierachod). Podczas homilii Ks. Proboszcz jeszcze raz podkreślił ważność służby, jaką sprawuje ministrant przy ołtarzu, zaznajomił zebranych wiernych z naczyniami liturgicznymi, które wykorzystują się podczas liturgii, oraz uświadomił z jakim szacunkiem mają odnosić do rzeczy wykorzystywanych w liturgii. 

 Na pewno głęboko w sercach  chłopców pozostaną  słowa, które usłyszeli podczas modlitwy błogosławieństwa: żeby starannie służyli przy ołtarzu, byli dobrymi synami, uczciwymi w nauce i swoim życiem dawali dobry przykład. Natomiast białą komżę, w której będą od tej chwili służyć przy ołtarzu, nieustannie będzie im przypominała o pracy nad sobą i wzrastaniu w świętości.

Wieczorem, po Mszy Świętej o 19:00 godzinie odbyła się modlitwa uwielbienia, którą poprowadziła młodzież naszej parafii. Dla wielu zebranych osób był to dobry przystanek w wielkim poście, aby jeszcze bardziej pogłębić swoje relacje z Bogiem i po prostu adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie, który kocha wszystkich nas i chce naszego szczęścia.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają duchowo i materialnie w wzrastaniu naszej rosnącej wspólnoty parafialnej oraz ślemy serdeczne pozdrowienia z Białorusi!