Jezus dzisiaj uwalnia od Złego! - 7 lipca

(Mt 9, 32-37) Przyprowadzono do Jezusa niemowę opętanego. Po wyrzuceniu złego ducha niemy odzyskał mowę, a tłumy pełne podziwu wołały: "Jeszcze się nigdy nic podobnego nie pojawiło w Izraelu". Lecz faryzeusze mówili: "Wyrzuca złe duchy mocą ich przywódcy". Tak Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię królestwa i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości. A widząc tłumy ludzi, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście, więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo".

„Przyprowadzono do Jezusa niemowę opętanego. Po wyrzuceniu złego ducha niemy odzyskał mowę…”.

Coraz więcej potrzeba dzisiaj kapłanów, którzy będą posługiwać modlitwą uwolnienia.

Właśnie w tej kwestii należałoby przytoczyć słowa Jezusa:

"Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście, więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo".

W obecnych czasach działanie złego ducha stało się coraz bardziej natrętne, a wyraża się przez zniewolenie i opętanie.

1. Opętanie.

Do opętania dochodzi wówczas, kiedy człowiek własną wolą, świadomie i dobrowolnie zaprasza w swoje życie Złego.

Obecnie nie jest aż tak trudno dokonać aktu woli oddania duszy szatanowi.

Można to uczynić w Internecie podpisując cyrograf. Są gry komputerowe, które podprowadzają pod taką decyzję.

Uwaga szczególnie na gry, gdzie jest przemoc, zabijanie, agresja , seks.

Czasami wejście w rozpacz, może doprowadzić nas do desperackich decyzji.

Spotkałem mężczyznę, który przy utracie pracy oddał życie swoje szatanowi pod warunkiem, że ten załatwi mu szybko inną pracę i dobrze płatną. Jak sam mówił wciągu tygodnia tak się stało. Lecz po roku czasu sam wszedł w nerwicę lękową, z której teraz ciężko było mu wyjść.

Długie trwanie w grzechu ciężkim z odrzuceniem łaski uświęcającej oraz szydzenie sobie z Pana Boga może również doprowadzić do stanu całkowitego zniewolenia.

2.       Zniewolenie.

Zniewolenie objawia się przez opresje i obsesje.

Opresje demoniczne objawiają się przez:

- obrzydzanie Eucharystii i przyjęcia Komunii świętej,

- trudności w skupieniu się na samym przeistoczeniu,

 - koszmary nocne, lęki przed zaśnięciem, przed ciemnością,

- objawy duszenia itp.

Obsesje demoniczne mogą wystąpić na tle :

- własnego w y g l ą d u, nie akceptacji siebie, nie akceptacji płci. Skutkiem czego młodzi ludzie znajdują swoich „Idoli” wśród aktorek, piosenkarek, piosenkarzy, piłkarzy itd., co może doprowadzić taką osobę do bulimii albo anoreksji.

- dążenia do samobójstwa bez poważny przyczyn,

- braku radości z życia, bycie w ciągłym smutku, wchodzenie w uczucia rozpaczy, w depresję,

 - s e k s u a l n y m, gdzie rozbudzona jest  zmysłowość na tle pornografii, erotyzmu, ekshibicjonizmu, kolekcjonowania akt kobiecych itp.,

- na tle oglądania horrorów i filmów wampirycznych,

- słuchania muzyki „Techno”, „Rapa demonicznego”, Heavy Metalu” Hard Rocki i innej tego typu muzyki

- tatuaży i niekoniecznie demonicznych. Miałem taki przypadek że osoba pozwoliła zrobić sobie, nie wiedząc do końca co to ma być, symbol Lucyf… na gości ogonowej. Przy tej czynności zemdlała, chociaż nie czuła bólu. Na rękach zrobiono jej czerwone frezje. Na ręce jeszcze nie egzorcyzmowanej nie mogła utrzymać różańca.

- noszenia diabolicznych kolczyków z marihuaną, pająkami, wężami itp. Dziewczynka dwunastoletnia, dopiero po od kolczykowaniu z takich wyżej wymienionych kolczyków przytuliła się do matki. Słowa Matki przy tej sytuacji, że przez 5 lat się nie przytulała do niej, mówią same za siebie.

- również przez współżycie poza małżeńskie. Kobieta, czy mężczyzna może nabyć Złego ducha tej drugiej osoby i zostać nim zniewolona.

- odwiedzanie klubów nocnych. Osoba, która odwiedziła taki klub z pokazem dwóch lesbijek, zauważyła, że po tym występie doświadczała pożądliwości względem kobiet.

- bycie w Domach Publicznych. Osoba, która jako elektryk naprawiała prąd w takim miejscu, po wyjściu przez rok czasu nie mogła odmówić modlitwy „Zdrowaś Maryjo…”.

Zniewolenie u kobiet dokonuje się często na tle lęków i zazdrości. Chodzi tu o lęki, które mogą ją wręcz paraliżować. Lęki te mogą dotyczyć: męża,  dzieci,  pracy,  zdrowia, o dom itd.

Zniewolenie u mężczyzn wyraża się często przez: chciwość pieniędzy, pożądliwość władzy, niezdrowa rywalizacja, pożądliwość na tle seksualnym i różnego rodzaju nałogi.

 Szatan może nas atakować również przez: przekleństwo, klątwy, czary, wróżby, in vitro, bioenergoterapie, złorzeczenia, spirytyzm itp.

Osobę która to doświadcza, często ogarnia smutek, niezadowolenie, zamykanie się.

Oto modlitwa odwoływania przekleństw i klątw: „W imię Jezusa Chrystusa odwołuję wszelkie przekleństwo, klątwy… jakie ktoś wypowiedział nade mną (można wymienić osobę, gdzie mogę domyślać się, że to ona) lub gdzie ja wypowiedziałem nad kimś. Panie Jezu potęgą Krzyża i mocą swoją złam moc tego przekleństwa. Amen!

 

„Lecz faryzeusze mówili: "Wyrzuca złe duchy mocą ich przywódcy".

To bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu nie pozwoliło faryzeuszom nawrócić się.

Bluźnisz przeciwko Duchowi Świętemu, przy zuchwałym grzeszeniu licząc później na spowiedź lub lekceważeniu miłosierdzia Bożego odsuwając spowiedź na późniejszy wiek życia.

Grzeszymy ciężko i to przeciwko Pierwszemu Przykazaniu, jeśli szukamy pomocy u jakiś uzdrawiaczy, wróżbitów, wróżek a nie u samego Pana Jezusa.

 

„Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię królestwa i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości.”

 

I dzisiaj Jezus tak samo czyni jak 2000 lat temu!

I dzisiaj Jezus leczy wszystkie choroby i naprawdę wszystkie słabości. Wierzysz w to?!

Codzienna Eucharystia, sakramenty święte maja moc uzdrawiającą w Duchu Świętym!!!

Problem w tym czy w tych sakramentach uczestniczę jako chory, który potrzebuje Jezusa jako lekarza, czy jako sprawiedliwy i „ w porządku katolik”, który chce dobrze wypaść w Kościele. Takich Jezus nie uzdrawia.

 

"Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo".

Proście drodzy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Znam takie sytuacje, że katolickie rodziny, kiedy maja oddać córkę do zakonu lub syna w szeregi kapłańskie zaczynają się buntować wobec woli Bożej!

Tym rodzinom mówię z całą odpowiedzialnością: stajecie między Bogiem, a własnymi dziećmi. Bóg sobie poradzi z tą sytuacją, a tobie, jako rodzicowi zostanie odebrana radość z cieszenia się powołaniem własnego dziecka.

Co więcej możesz całkowicie zatracić relację z własnym dzieckiem!

Tak samo, jako rodzice, kaleczycie duchowo swoje dzieci, jeśli nie przekazujecie im wiarę. Powołanie swoje, które Bóg daje każdemu człowiekowi na chrzcie świętym, odkrywamy przez wiarę.

Bez wiary młody człowiek nie wie jaki stan ma wybrać w swoim życiu, czy małżeńskim, czy kapłańskim, czy dziewiczy i to na różne sposoby: w Instytucjach, czy w życiu samotnym.

Pozwól Jezusowi powoływać tych, których sam chce powołać i przekaż im wiarę, aby mogli odpowiedzieć Jezusowi na wezwanie! Amen!

Inne artykuły autora

Spotkanie ze Zmartwychwstałym

Kerygmat apostolski

Od Emaus do Jerozolimy