Zaufać Jezusowi i Maryi - 1 stycznia

(Łk 2, 16-21) Pasterze pośpiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to zostało przedtem powiedziane. Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.

Pierwszego stycznia Nowego Roku 2021 otrzymujemy w darze od Kościoła trzy ważne przesłania. Są nimi:

1.  Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi.

2.  Syn Boży otrzymuje imię Jezus.

3.  Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 54 Światowy Dzień Pokoju.

4. Rok św. Józefa.

Ad 1. W Uroczystość naszej MAMY- Bożej Rodzicielki, chciałbym przypomnieć objawienia Matki Bożej w Japonii , w mieście Akita (1973-81) zatwierdzone przez Kościół.

13 października 1973 podczas porannej modlitwy wizjonerka Siostra Sasagawa ujrzała, jak z tabernakulum tryska nadprzyrodzone światło. W tej samej chwili figura Najświętszej Maryi Panny wydzieliła cudowny zapach, który wypełnił kaplicę. Kiedy siostra Agnes zaczęła odmawiać Różaniec, usłyszała słowa:

"Moja kochana córko, wsłuchaj się uważnie w to, co mam ci do powiedzenia. Powiesz to swemu przełożonemu.

Powiedziałam ci już, że jeżeli ludzie nie zaczną pokutować i nie poprawią się, Ojciec ześle na ludzkość straszliwą karę. Będzie to kara większa niż potop, nieporównywalna z niczym, co widział świat. Ogień spadnie z nieba i unicestwi większą część ludzkości, dobrych na równi ze złymi, nie oszczędzając ani kapłanów, ani wiernych. Ci, co ocaleją, będą czuć się tak samotni, że będą zazdrościć umarłym.

Jedyną bronią, jaka wam pozostanie, to Różaniec i Znak pozostawiony przez mego Syna - KRZYŻ. Codziennie odmawiajcie Różańcowe modlitwy. Na Różańcu módlcie się za papieża, biskupów i kapłanów.

Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom.

Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci... świątynie i ołtarze będą plądrowane; Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis, a szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu.

Diabeł będzie występował szczególnie przeciwko duszom poświęconym Bogu.

Powodem mego smutku jest myśl o zatraceniu tak wielu dusz.

Jeśli grzechy będą coraz liczniejsze i poważniejsze, nie będzie już dla nich przebaczenia.

Powiedz to odważnie swemu przełożonemu. On będzie wiedział, jak zachęcić was do modlitwy i podjęcia dzieł zadośćuczynienia.

Odmawiaj jak najczęściej Różaniec. Tylko Ja jedna wciąż mogę ocalić was przed zbliżającym się nieszczęściem. Ci, którzy mi zaufają, zostaną ocaleni".

Dwadzieścia lat później, 1 stycznia 1992 roku w Rubbio (Vicenza), Matka Boża powie słowa pełne nadziei do ks. Gobbiego:

„Ja sama zwyciężę szatana łańcuchem (różańca) i zamknę go w jego jeziorze ognia wiecznego i śmierci, skąd nie będzie mógł już wyjść.

Wówczas Jezus Chrystus Król wiecznej chwały, zakróluje nad całym odnowionym światem i rozpocznie nowe czasy, które stoją już u waszych drzwi. 

Dlatego powtarzam wam na początku tego nowego roku: UFAJCIE.

Przeżywajcie każdy dzień w wierze i w wielkiej nadziei.

Podnieście oczy ku Mnie, Matce Jezusa i waszej prawdziwej Mamie.

Dzisiaj ogłaszam wam, że wasze wyzwolenie jest bliskie.”(St. Gobbi, Do kapłanów…, Wasze wyzwolenie jest bliskie, nr.464).

Ad. 2. Imię - Jezus.

Nadanie w siódmym dniu po urodzeniu imienia  JEZUS -  Synowi Bożemu, jest dla całego świata wydarzeniem niepowtarzalnym.

Jeshua po hebrajsku oznacza „Bóg zbawia”.

Św. Łukasz o tym imieniu powie:

„I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". (Dz 4,12).

Św. Paweł natomiast, ukaże potęgę tego IMIENIA nad piekłem i całą ludzkością:

„Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył

i darował Mu imię

ponad wszelkie imię,

aby na imię Jezusa

zgięło się każde kolano

istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.

I aby wszelki język wyznał,

że Jezus Chrystus jest PANEM -

ku chwale Boga Ojca.”(Flp 2,9-11).

Dlatego warto i to często wymawiać do święte imię Jezus, nie tyle przypadkowo i bezmyślnie, ale z wiarą i z mocą, aby odrzucić od siebie pokusy i moce zła.

Na innym miejscu powie do nas Pan Jezus o UFNOŚCI:

Moje dzieci, uczę was zaufania.

Gdy Ja Sam proszę was "ufajcie", to proszę Was o oddanie waszych serc.

Powierzenie Mi wszystkiego co dla Was niewiadome, przyszłe, niepewne, z czym sobie nie radzicie, ale też i wszystkiego co uważacie za dobre i wypracowane.

Ufność, oznacza oddanie Mi dostępu do Was, tak abym to Ja działał w was i w waszych sprawach.

Podobnie jest z zaufaniem. Jest to oddanie cząstki serca komuś, z kim pozostajecie w relacji.

Niech ta obecna sytuacja nauczy was szacunku do tego, że ktoś Wam zaufał.

Cudze zaufanie poukładane w was to cudze cząstki serca.

Zaufanie jest darem, który człowiek daje drugiemu.

Ufność jest darem dla Mnie.

Tak jak Ja was nie zawodzę, starajcie się nie zawodzić jeden drugiego.

 3. W tym roku, w swoim Orędziu na 54 Światowy Dzień Pokoju papież Franciszek zwraca uwagę na kulturę troskliwości o siebie nawzajem, jako DROGI DO POKJU.  

Pisze tak w tym Orędziu:

„Rok 2020 upłynął pod znakiem wielkiego kryzysu sanitarnego Covid-19, który stał się zjawiskiem wielopłaszczyznowym i globalnym, pogłębiając silnie ze sobą powiązane kryzysy, takie jak kryzys klimatyczny, żywnościowy, gospodarczy i migracyjny, oraz sprawiając ogromne cierpienia i trudności.

Następnie papież podkreśla cel swojego przesłania.

Te i inne wydarzenia, - jak dalej czytamy - które w minionym roku naznaczyły drogę ludzkości, uczą nas, jak ważna jest troska o siebie nawzajem i o stworzenie, aby budować społeczeństwo oparte na relacjach braterstwa.

Dlatego właśnie wybrałem jako temat tego orędzia: Kultura troskliwości jako droga do pokoju. Kultura troski o przezwyciężenie często dziś dominującej kultury obojętności, odrzucenia i konfrontacji.

Kultura troskliwości w życiu uczniów Jezusa

Uczynki miłosierdzia względem duszy i względem ciała stanowią rdzeń działalności charytatywnej Kościoła pierwszych wieków. Chrześcijanie pierwszego pokolenia dzielili się, aby nikt z nich nie był w potrzebie (por. Dz 4, 34-35) i starali się, aby wspólnota była domem gościnnym, otwartym na każdą ludzką sytuację, gotowym do zatroszczenia się o najsłabszych. W ten sposób przyjął się zwyczaj składania dobrowolnych ofiar, aby nakarmić ubogich, pochować zmarłych i nakarmić sieroty, osoby starsze i ofiary katastrof, na przykład rozbitków na morzu.

 4. Rok św. Józefa.

Zachęcam w tym roku do zaglądnięcia do adhortacji  apostolskiej Redemptoris Custos – opiekun zbawiciela. Tam każdy mężczyzna i ojciec rodziny w osobie św. Józefa znajdzie receptę duchową, jak stać się mężem wypróbowanym i pewnym we wszystkich wymiarach życia.

W adhortacji przeczytamy między innymi: „ Św. Józef jest wzorem dla pokornych, których chrześcijaństwo wynosi do wielkich przeznaczeń; dowodzi on, że aby być dobrym i autentycznym naśladowcą Chrystusa, nie trzeba dokonywać „wielkich rzeczy”, ale wystarczy posiąść cnoty zwyczajne, ludzkie, proste – byle prawdziwe i autentyczne”(IV,24).

Rozpocznijmy więc ten Nowy Rok 2021 z Maryją, na Różańcu.

Na ten Nowy Rok  z serca wszystkim błogosławię.

Inne artykuły autora

Spotkanie ze Zmartwychwstałym

Kerygmat apostolski

Od Emaus do Jerozolimy