Odpust w Melrose

11-09-2019

Już po raz kolejny, w niedzielę 8 września, w Kanadyjskim Melrose odbył się odpust ku czci Świętego Michała Archanioła. Grupy wiernych z Michalickich parafii w Kanadzie i USA zgromadziły się, aby razem uczcić Wielkiego Patrona jakim jest Św. Michał.

Uroczystości rozpoczęły się od koronki Anielskiej prowadzonej w trzech językach: polskim, angielskim i włoskim. Następnie miał miejsce centralny punkt spotkania – Eucharystia, której głównym celebransem był, przybyły z Polski, Moderator Generalny Bractwa Szkaplerza Św. Michała Archanioła – ks. Robert Ryndak CSMA. Wygłosił on homilię przybliżająca kult Św. Archanioła i wartość Szkaplerza Św. Michała.

Po zakończonej Eucharystii wielu uczestników celebracji przyjęło szkaplerz Św. Michała Archanioła, znak oddania się pod opiekę Wodza Hufców Anielskich, dołączając tym samym do bractwa szkaplerza.

Cała uroczystość zakończyła się wspólnym świętowaniem przy kawie i pączku serwowanym przez członków Domowego Kościoła oraz kiełbasce z grilla od Harcerzy.