Śluby wieczyste

Uroczystość Świętego Michała Archanioła jest dla każdego michality dniem specjalnym, uprzywilejowanym czasem Bożej bliskości wyrażonej w szczególnej opiece tego, który swoim życiem zaświadczył „Któż jak Bóg”. To archanielskie wyznanie, które przed wiekami odmieniło losy starcia dobrych i złych duchów zdaje się wybrzmiewać echem każdego roku 29 września i pieczętować decyzję tych, którzy tak jak on nie wahają się całe swoje życie podporządkować Bogu.

W tym roku również byliśmy tego świadkami, a dokonało się to w kaplicy seminaryjnej domu krakowskiego. Podczas uroczystej mszy świętej o godzinie 11:00 dwóch kleryków z naszego zgromadzenia: kl. Adrian Brudniak CSMA oraz kl. Emil Kurek CSMA złożyło profesję wieczystą na ręce ks. rektora Ryszarda Andrzejewskiego CSMA. On też skierował do nas homilię traktującą o tym, czym jest akt ślubów zakonnych w dzisiejszym świecie.

W tym miejscu chcielibyśmy polecić nowych profesów wieczystych oraz tych, którzy ponowili profesję czasową pamięci modlitewnej wszystkich czytających te słowa. Niech biorąc za wzór Świętego Michała Archanioła, uczą się stawiać Boga na pierwszym miejscu, a formując umysł i serce Jego przykładem oraz Słowem Bożym wytrwale i szczerze ten wybór potwierdzają. 

kl. Mateusz Kasprzyk

Homilia ks. Ryszarda Andrzejewskiego: