V Pielgrzymka Ogólnopolska na Jasną Górę

Już po raz piąty na Jasną Górę przybędzie kopia figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano. Figury, która od 2013 roku peregrynuje po Polsce i po Europie.

W sobotę 4 lipca 2020 roku odbędzie się kolejna Pielgrzymka „Ze Świętym Michałem na Jasną Górę”. Spotkanie gromadzi kilka tysięcy wiernych, którzy przybywają do Sanktuarium Narodu Polskiego, aby wzywać pomocy Księcia wojsk anielskich. Pielgrzymka rozpocznie się od spotkanie z egzorcystą ks. Zbigniewem Baranem w Auli Ojca Kordeckiego. Następnie pielgrzymi przeniosą się do Bazyliki, aby tam w godzinach południowych powitać wierną kopię Figury św. Michała Archanioła z Gargano, która od siedmiu lat nawiedza parafie w Polsce i Europie. Natomiast po południu uroczysta Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Wieczorem zaś Apel Jasnogórski i całonocne czuwanie u stóp Matki Bożej i św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy.

SZKAPLERZE I ANIELSKIE PAMIĄTKI DO NABYCIA W SALI OJCA KORDECKIEGO W GODZINACH 9.00-16.30

POŚWIĘCENIE I NAŁOŻENIE SZKAPLERZA W BAZYLICE (15.30, 16.00, 16.30, 18.00)

PROGRAM:

10:30 - Egzorcysta odpowiada na pytania (spotkanie z egzorcystą ks. Zbigniewem Baranem CSMA) - sala o. Augustyna Kordeckiego. Błogosławieństwo indywidualne z nałożeniem rąk. Modlitwa o wylanie Ducha Świętego.
12:00 - Anioł Pański i nabożeństwo oczekiwania (Bazylika)
12:20 - Procesja z Figurą św. Michała Archanioła do Bazyliki, Różaniec, Godzinki do św. Michała Archanioła (Bazylika).
13:15 - Procesja z Figurą do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.
13:30 - Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej - Transmisja w TV TRWAM
15:00 - Przeniesienie Figury do Bazyliki , Koronka do Miłosierdzia Bożego.
16:30 - Konferencja ks. Piotra Prusakiewicza CSMA.
17:00 - Nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem (Bazylika). O godz. 19.00 przeniesienie Figury św. Michała Archanioła do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

DODATKOWO:

21:00 - Apel Jasnogórski z Figurą św. Michała Archanioła w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej (rozważanie prowadzi ks. Dariusz Wilk CSMA – Przełożony Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.
22:00 - 4:30 - Nocne czuwanie ze św. Michałem Archaniołem. 

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/181894353138422

Patroni medialni: 
Radio Jasna Góra
Dwumiesięcznik "Któż jak Bóg"

Organizatorzy:
Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła
Redakcja Dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”
Sekretariat Peregrynacji Figury św. Michała z Gargano