Złoty jubileusz kapłaństwa w Pawlikowicach

Nabożeństwo Fatimskie w pierwszą sobotę lipca stało się okazją do dziękczynienia Bogu za dar jubileuszu 50-lecia kapłaństwa ks. Czesława Suławy i ks. Ryszarda Cwynara.

Uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem drogi krzyżowej i modlitwą różańcową. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. Czesław Suława. Po Eucharystii była modlitwa kolejną częścią różańca i procesja fatimska z figurą Matki Bożej. Na zakończenie uroczystości Złoci Jubilaci udzielili jubileuszowego błogosławieństwa i wręczyli pamiątkowe obrazki.

Na uroczystość przybył Radca Generalny ks. Marek Czaja, który reprezentował Ojca Generała i Zarząd Zgromadzenia. Ksiądz Radca wygłosił homilię oraz wręczył dostojnym Jubilatom Błogosławieństwo Apostolskie Papieża Franciszka i listy gratulacyjne wraz z życzeniami od Przełożonego Generalnego.

Słowo powitania i życzeń skierował przełożony domu i proboszcz ks. Piotr Bieniek oraz przedstawiciele pawlikowickiej parafii. We wspólnej modlitwie dziękczynnej brali udział Współbracia z Pawlikowic i Krakowa gdzie przebywają ks. Czesław i ks. Ryszard, siostry michalitki oraz parafianie.