Adwentowe newsy z Papui-Nowej Gwinei

07-12-2023

Newsy z tej części świata: Papua-Nowa Gwinea przychodzą rzadko, tym bardziej się cieszymy, gdy już przyjdą. Te dzisiejsze otrzymaliśmy od ks. Piotra Hadro CSMA, któremu serdecznie dziękujemy za opracowanie tekstu i zdjęcia.

„Come and see”

 

W dniach od 1 do 3 grudnia br., w domu formacyjnym w Mount Hagen (PNG) odbyły się dni powołaniowe dla kandydatów, którzy są zainteresowani naszym Zgromadzeniem. Jest to czas, kiedy podczas wspólnej modlitwy, pracy i przy wspólnych posiłkach możemy się lepiej poznać, a kandydaci mają okazję lepszemu przyjrzeniu się naszej misyjnej posłudze.

W tym weekendowym spotkaniu wzięło udział 9 kandydatów z różnych części PNG.

 

Nowy rok liturgiczny w nowym kościele – Parafia Kuli (PNG)

 

26 listopada i 03 grudnia 2023 roku w parafii Kuli pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej i św. Józefa, gdzie proboszczem jest ks. Józef Pękala CSMA odbyły się uroczystości przeniesienia tabernakulum i poświęcenia krzyża, obrazów i konfesjonału.

W święto Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Mszy św. przewodniczył ks. Bogdan Świerczewski CSMA – Rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a w 1. niedzielę Adwentu głównym celebransem był Arcybiskup Douglas Young SVD, który to dokonał poświęcenia. Konsekracja świątyni przewidziana jest na 23 marca 2024 r.

Godnym podkreślenia jest fakt, że na ten kościół parafianie czekali od ponad 50. lat. Dzięki Bożej opiece, ofiarodawcom i ciężkiej pracy, ks. Józef wybudował go w przeciągu dwóch i pół roku.

Wszystkim, którzy wspierali ten projekt, Ks. Proboszcz i wspólnota parafialna serdecznie dziękują.