By dobrze wybierać

25-08-2022

„Życiowe wybory w świetle słowa Bożego” pod takim tytułem odbyły się w dniach 19-24 sierpnia br. w „Domu u Ojca” w Miejscu Piastowym rekolekcje zakonne dla michalitów.

„Życiowe wybory w świetle słowa Bożego” pod takim tytułem odbyły się w dniach 19-24 sierpnia br. w „Domu u Ojca” w Miejscu Piastowym rekolekcje zakonne dla michalitów. Metodą lectio divina poprowadził je ks. Leszek Skawiński SDS.

W ćwiczeniach duchowych w zupełnym milczeniu wzięło udział 10 współbraci. W czasie podsumowania okazało się, że wszyscy byli bardzo wdzięczni Panu Bogu za ten czas, podarowane inspiracje i światło. Podczas ostatniej Eucharystii uczestnicy rekolekcji odnowili profesję zakonną, a jeden z nich – ks. Stanisław Pyzik, skierował do ojca rekolekcjonisty następujące słowa: Chciałem w imieniu wspólnoty podziękować za przeprowadzone rekolekcje – za wygłoszone wprowadzenia, za spowiedź, kierownictwo duchowe, rozmowy. Byliśmy tutaj przez sześć dni na takim odosobnieniu, w jednym miejscu, ale ojciec pięknie nas poprowadził do różnych miejsc: Beer-Szeby, Betel, Charanu. I pozwolił nam spotkać się z różnymi, pięknymi postaciami, szczególnie Jakubem i jego rodziną, ukazując jak Pan Bóg przedziwnie działał w ich życiu. Dzisiaj ręce Pana Boga nie są słabsze, Jego ramię nie jest krótsze, dlatego ufamy, że i w nas będzie On działał. Chcemy, by to Boże działanie uczyniło nas miłośnikami Słowa. Oby to Słowo kształtowało nas na prawdziwych zakonników, chrześcijan i doprowadziło do tych właściwych wyborów, jak to było w życiu Jakuba.

Za ten błogosławiony czas: chwała Panu!