III Ogólnopolska Pielgrzymka uczestników peregrynacji, Rycerzy, Czcicieli, Bractwa Szkaplerznego i czytelników „Któż jak Bóg”

Ogólnopolska Pielgrzymka Rycerzy, Czcicieli, Rodziny Szkaplerznej, czytelników "Któż jak Bóg", a w szczególności tych, którzy uczestniczyli w nawiedzeniu figury św. Michała Archanioła w Polsce, na dobre wpisała się w tradycję jasnogórskich uroczystości. Księża michalici i ojcowie paulini po raz trzeci zapraszają na to niezwykłe spotkanie, które w tym roku odbędzie się 7 lipca. Początek o godz. o 10.30.

Już w piątek, 6 lipca, modlitewne rozważanie w czasie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 poprowadzi Przełożony Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła ks. Dariusz Wilk. W sobotę (7 lipca) o 10.30 w Auli Ojca Augustyna Kordeckiego odbędzie się spotkanie z egzorcystą ks. Zbigniewem Baranem CSMA. W godzinach południowych zaplanowane jest uroczyste wprowadzenie Figury św. Michała Archanioła do Bazyliki Jasnogórskiej, a o godz. 14.00 msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Na zakończenie poprowadzona zostanie modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała oraz uwolnienie z nałogów z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Dodatkowo całonocne czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu. Poniżej szczegółowy plan:

7 lipca 2018 roku

10.30 – Egzorcysta odpowiada na pytania (spotkanie z egzorcystą ks. Zbigniewem Baranem CSMA) – Sala o. Augustyna Kordeckiego

11.30 – Różaniec z Aniołami (Bazylika).

12.00 – Anioł Pański, nabożeństwo oczekiwania, procesja z Figurą do Bazyliki i Godzinki ku czci św. Michała Archanioła (Bazylika).

13.45 – Procesja z Figurą św. Michała Archanioła do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

14.00 – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej (prowadzenie i homilia – Księża Michalici).

15.00 – Przeniesienie Figury do Bazyliki, Koronka do Miłosierdzia Bożego.

16.30 – Konferencja o uzdrowieniu i uwolnieniu. (BAZYLIKA).

17.00 – Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała oraz uwolnienie
z nałogów z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem (Bazylika). O godz. 18.00 przeniesienie Figury św. Michała Archanioła do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Dodatkowo

21.00 – Apel Jasnogórski z Figurą św. Michała Archanioła w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

22.00-4.30 – Nocne czuwanie ze św. Michałem Archaniołem.

Szkaplerze i anielskie pamiątki do nabycia w sali ojca Augustyna Kordeckiego w godzinach 10.00–17.00

Poświęcenie i nałożenie szkaplerza w bazylice (15.30, 16.00, 16.30, 18.00, 18.30, 19.00)