Jubileusz ks. Mariana Guzika

Sobota 13 lutego 2021 r. dla toruńskiej wspólnoty michalitów była wyjątkową okolicznością świętowania 90. rocznicy urodzin ks. Mariana Guzika CSMA ( w tym 72 lata w Zgromadzeniu Michalitów, 64 lata w kapłaństwie).

Dziękczynienie za życie i tak długoletnie powołanie zakonne swój centralnym punkt znalazło w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Ojca Generała Dariusza Wilka i dostojnego jubilata w kościele parafialnym. Pomimo kameralnego grona wraz z Jubilatem, Mszę Świętą koncelebrowali kapłani należący do toruńskiego Domu Zakonnego oraz ks. Prof. Jerzy Bagrowicz. W imieniu wszystkich współbraci słowa życzeń i wdzięczności wyraził Ojciec Generał i przełożony wspólnoty i proboszcz parafii ks. Krzysztof Winiarski.

Warto zauważyć, iż pierwszą placówką do której przełożeni skierowali ks. Marian po złożeniu ślubów zakonnych był właśnie Toruń do którego przybył pod koniec marca 1950 roku, w którym to przez półtora roku młody kleryk Marian Guzik posługiwał.

Wszystkim polecamy modlitewnej pamięci naszego Dostojnego Jubilata, by dzięki wstawiennictwu Św. Michała Archanioła oraz Błogosławionego Bronisława Markiewicza mógł nadal cieszyć się zdrowiem i służyć braterską i kapłańską posługą.