Jubileusz stulecia Zgromadzenia w Ameryce Północnej

28-09-2021

W niedzielę, 26 września 2021 roku, w Bazylice Katedralnej Świętego Piotra w London w Kanadzie odbyła się uroczysta msza święta dziękczynna z racji stulecia kanonicznego zatwierdzenia Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Celebracji przewodniczył ordynariusz diecezji London, JE bp Ronald Piotr Fabbro, oraz biskup pomocniczy bp Józef Dąbrowski, michalita.

Świątynię wypełnili kapłani oraz przedstawiciele wiernych z parafii, w których posługują księża michalici z diecezji London i z archidiecezji Toronto i Detroit. Biskup J. Dąbrowski w swoim kazaniu przybliżył zgromadzonym sylwetkę Ojca Założyciela oraz ponadczasowość wizji bł. Bronisława Markiewicza.

Celebracja Stulecia Zgromadzenia była okazją do uhonorowania osób i instytucji bliskich michalitom w Kanadzie medalem Benemerenti michalickich zgromadzeń zakonnych. Wyróżnienie otrzymali: ordynariusz diecezji London, bp. Ronald Piotr Fabbro oraz Wspólnota Domowego Kościoła w Kanadzie.

Okoliczność świętowania stulecia Zgromadzenia, mimo pandemicznych restrykcji, była okazją do radosnego spotkania rodziny michalickiej. Uroczystości Jubileuszowe zakończono obiadem w domu zakonnym w Melrose.

Ks. Mateusz Sobierajski CSMA