Krótka Droga Anielska

06-07-2022

Wydawnictwo „Michalineum” poleca nowy modlitewnik „Krótka Droga Anielska”. Jest to książeczka do nabożeństwa dla ludzi, którzy chcą przeżywać swoją codzienność w towarzystwie Aniołów. Zawiera ona wzorowane na drodze krzyżowej nabożeństwo, które można odprawiać zarówno indywidualnie, jak i we wspólnocie.

Autorem „Krótkiej Drogi Anielskiej” jest ks. Marcello Stanzione, ceniony włoski angelolog, który większość z ok. 250 opublikowanych przez siebie książek, poświęcił Aniołom.

Rozważając czternaście stacji, opartych na scenach z Pisma Świętego, możemy spotkać biblijne postacie, które swoje życiowe powołanie przeżywały w towarzystwie Aniołów. Są to nasi dobrzy znajomi: Mojżesz, Jakub, Eliasz, Tobiasz, Daniel, Maryja, Piotr i inni.

Pięknie ilustrowana malowidłami Rolanda Quaranty książeczka, wydana przez „Michalineum”, to polski przekład skróconej wersji wydanej niegdyś przez mediolańskie wydawnictwo „Gribaudi” obszernej książki „Droga anielska”. To z pewnością cenna pomoc w rozwijaniu w sobie pobożności anielskiej i obowiązkowa pozycja dla każdego czciciela św. Michała Archanioła i Aniołów.

Modlitewnik do nabycia w sklepie internetowym wydawnictwa: https://michalineum.pl/pl/p/Krotka-Droga-Anielska/281