Michalicka księgarnia w Markach

Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła może poszczycić się nową katolicką księgarnią i sklepem z dewocjonaliami. Powstała ona w budynkach Wydawnictwa Michalineum i już cieszy się uznaniem okolicznych mieszkańców.

6 października 2023 roku przełożony generalny Zgromadzenia ks. Dariusz Wilk CSMA dokonał poświęcenia pomieszczeń, które zostały zaadoptowane pod księgarnię i sklep z dewocjonaliami. Pomieszczenia znajdują się na terenie Wydawnictwa Michalineum. „W ostatnim roku, w budynku magazynu naszego wydawnictwa, zrobiliśmy kapitalny remont pomieszczeń i przeznaczyliśmy na sklep z dewocjonaliami. W naszej ofercie znajdują się nie tylko wydawane przez nas kalendarze, albumy i książki, ale także pamiątki do chrztu świętego, do Pierwszej Komunii świętej, do bierzmowania czy pamiątki ślubne. Księża pracujący w pobliskich parafiach mogą nabywać u nas komunikanty, hostie i artykuły liturgiczne” – mówi ks. Andrzej Kozień, dyrektor Michalineum.

Prace adaptacyjne trwały kilka miesięcy. Pomieszczenia zostały wyposażone w zaprojektowane na nowo witryny sklepowe, gabloty i regały książkowe. Wymieniono okna i drzwi wejściowe a także odnowiono główne wejście do nowego sklepu.

Wiadomość o nowej księgarni dociera do coraz większej ilości mieszkańców podwarszawskich miejscowości, a to rokuje na częste wizyty w michalickim sklepie z dewocjonaliami.

xrs