Natalicio Talavera: Pierwsza profesja i przyjęcie do nowicjatu

15-01-2023

W piątek, 13 stycznia br. pięciu michalickich nowicjuszy: David Leguizamon, Mariano Cardozo, Angel Sosa, Daniel Figueredo i Guillermo Miño złożyło swoje pierwsze śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa w Zgromadzeniu Świętego Michała Archanioła. 

Mszy Świętej w kościele parafialnym Matki Bożej Różańcowej w Natalicio Talavera (Paragwaj) przewodniczył przełożony Prowincji Paragwajsko-Argentyńskiej ks. Piotr Szytniewski CSMA, który zaprosił wszystkich obecnych do towarzyszenia młodym michalitom w ich życiu poprzez modlitwę prosząc dla nich o wytrwałość w wypełnianiu ślubów.

Młodzi profesi udadzą się teraz do Wyższego Seminarium Duchownego w miejscowości Ñemby, gdzie rozpoczną studia filozoficzne, prowadząc już w pełni życie zakonne.

 

Rozpoczęcie nowicjatu

We wtorek, 10 stycznia, po rocznym przygotowaniu, do nowicjatu w naszym Zgromadzeniu wstąpiło trzech postulantów: Marco Sebastian Aquino z Argentyny oraz Pablo de Jesus Servin Figueredo i Kevin Orlando Bonussi z Paragwaju.

Uroczystość przyjęcia odbyła się w kaplicy nowicjackiej w Natalicio Talavera, michalickiej kolebce Południowej Ameryki. Przewodniczył jej ks. Stanisław Antoni Nowak, mistrz nowicjatu i proboszcz tamtejszej parafii. Tę ważną chwilę razem z postulantami przeżywali inni współbracia, w tym prowincjał ks. Piotr Szytniewski.