„O Michale, Niebieski Starosto... ” – nowość wydawnictwa Michalineum

05-06-2022

Nakładem Wydawnictwa Michalineum ukazała się książka ks. Krzysztofa Pelca CSMA pt.: „O Michale, Niebieski Starosto. Medytacje o św. Michale Archaniele i aniołach”. W tej książce ks. Krzysztof w oparciu o teksty biblijne i naukę Kościoła rozważa tajemnicę aniołów i ich skuteczne działanie w życiu ludzi i kieruje ją do kapłanów, zakonników i osób świeckich, które już są zafascynowane światem aniołów albo też pełne pytań, pragną poznać je lepiej, aby zaprzyjaźnić się z nimi i prosić o ich opiekę na trudnych drogach życia.

„Medytacje o św. Michale Archaniele i aniołach” to pozycja dla wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Księciu Wojska Niebieskiego i  relację z aniołami. Autor z doskonałą znajomością tematyki anielskiej, przybliża Czytelnikom dzieje kultu św. Michała Archanioła. Nie jest to jednak zwykła książka, bowiem lektura służy do medytacji, porusza serca i skłania do myślenia o świecie aniołów, naszych niebieskich przyjaciół.  

Autor „Medytacji” odwołuje się do licznych autorów, piszących o aniołach, ale również do literatury i poezji.

Święty Michał Archanioł jest pierwszorzędnym patronem Zgromadzenia Świętego. Michałą Archanioła. W Konstytucjach Zgromadzenia (art. 5) możemy przeczytać: „Przekonani o potężnym wstawiennictwie św. Michała Archanioła w walce ze złem, czcimy go, jako pierwszorzędnego Patrona i rozszerzamy jego kult wśród wiernych. Wspólnota czerpie natchnienie z jego miłości do Pana Boga i obdarza go szczególną czcią. Dzień 29 września jest naszym świętem patronalnym”

Książka jest do nabycia w Wydawnictwie Michalineum, poprzez stronę dwumiesięcznika Któż jak Bóg, a także w wybranych księgarniach na terenie Polski.