Ogólnopolski zjazd ojców duchownych

19-11-2022

W dniach 18-19 listopada 2022 roku michalickie Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie gościło ojców duchownych naszych domów zakonnych z całej Polski.

W piątkowe popołudnie 18 listopada modlitwą Nieszporami o godz. 17.30 rozpoczęło się   spotkanie, w którym uczestniczyło 12 ojców duchownych z placówek naszego Zgromadzenia w Polsce. Tegorocznemu zjazdowi przewodniczył ks. dr Andrzej Nowicki - ojciec duchowny Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. 

Wśród podejmowanych tematów ojcowie duchowni rozważali między innymi takie zagadnienia jak: ojcostwo duchowe, posługa ojca duchownego we współczesnej wspólnocie zakonnej oraz aktualne radości i problemy w naszych domach zakonnych w kontekście posługi ojca duchownego.  

Braterski zjazd był również okazją do odnowienia pierwotnej gorliwości w miejscu, gdzie dokonywała się michalicka formacja ludzka, duchowa i intelektualna. Była to także sposobność do wspólnej modlitwy i spotkania ze współbraćmi z innych domów zakonnych. Całość spotkania zwieńczyła wspólna Eucharystia sprawowana w kaplicy WSD w sobotę, 19 listopada o godz. 12.00.