„Pewność nadziei. Terapia muzyką nie tylko w żałobie”

16-10-2021

„Pewność nadziei. Terapia muzyką nie tylko w żałobie” – to tytuł nowego albumu Michała Niemca, krakowskiego organisty i katechety. Premiera płyty dziś, 15 października w kolejnym Światowym Dniu Dziecka Utraconego. Krążek zawiera 15 ścieżek – 13 utworów o tematyce żałobnej i nadziei oraz intro i outro. Większość z planowanych pieśni pochodzi z rytuału pogrzebowego. Data premiery płyty nie jest przypadkowa, albowiem poza utworami z rytuału w skład płyty wejdzie m.in. Litania do Maryi, Matki osieroconych i dzieci utraconych, której zarówno tekst jak i melodia otrzymały imprimatur Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Całej głębi dopełnia wiolonczela, na której tle, we wstępie do płyty, brzmi średniowieczna wielkanocna sekwencja: Victimae paschali laudes, a w zakończeniu – znana melodia: Być bliżej Ciebie chcę. Zarówno w intro, jak i outro wybrzmiewa Boże Słowo, które mocno pionizuje i wskazuje drogę.

Pomysł na płytę zrodził się z upodobania do wyjątkowości i pewności terapeutycznego charakteru pieśni o tematyce żałoby i nadziei. Płyta została wydana w ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa, patrona dobrej śmierci.
Patronat honorowy nad płytą objęli: m.in: Biskup Wiesław Śmigiel – Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, Hospicium dla Dzieci Alma Spei, Fundacja JEDEN Z NAS oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny.

Patronat medialny nad płytą objęli: Dwumiesięcznik o Aniołach i życiu duchowym KTÓŻ JAK BÓG, portal Franciszkańska3.pl oraz Radio Nadzieja.

 

Więcej szczegółów o nowej płycie na stronie autora:
http://niemiecmichal.pl/pewnosc-nadziei/
Fragmentów utworów z powstającego albumu można wysłuchać:
https://www.youtube.com/watch?v=uKdn5-dV-14

Litania do Maryi, Matki osieroconych i dzieci utraconych.