Pierwsze śluby

11-09-2022

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pawlikowicach odbyła się uroczystość złożenia pierwszych ślubów zakonnych.

Po zakończeniu rocznego okresu formacyjnego trzej nowicjusze naszego Zgromadzenia: Karol Kieta, Wiktor Rutkowski i Nikodem Zając złożyli pierwszą profesję zakonną. Uroczystość odbyła się 8 września, w święto Narodzenia NMP, w kościele parafialnym w Pawlikowicach k/Wieliczki.złożyli swoją pierszą profesję 

Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczył Przełożony Generalny michalitów ks. Dariusz Wilk. Razem z nim koncelebrowali: członkowie Zarządu ks. Krzysztof Poświata (wygłosił homilię) i ks. Marcin Kałwik, trzej proboszczowie z rodzinnych parafii nowicjuszy oraz 11 innych kapłanów, w tym michalici z zagranicy – z Papui Nowej Gwinei, Włoch i Ukrainy. Obecni byli rodzice, najbliższa rodzina, przyjaciele neoprofesów, spore grono sióstr michalitek, a także pawlikowiccy parafianie.

Przed błogosławieństwem słowa wdzięczności skierował do zebranych Karol Kieta. Następnie Ojciec Generał, wskazując na nowe narodziny trójki bohaterów, życzył im wierności na wzór Maryi. Podziękował również ks. mistrzowi Mirosławowi Kuczale za wielki wysiłek formacyjny. Na koniec miejscowy proboszcz i przełożony lokalnej wspólnoty ks. Piotr Bieniek wyraził z jednej strony radość z dzisiejszej uroczystości, z drugiej zaś smutek, że parafia w Pawlikowicach opustoszeje, gdy po dwóch latach (postulat i nowicjat) opuści ją trzech młodzieńców.

Uroczystość zakończyła się wspólnym posiłkiem w sali teatralnej pod kościołem.